Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā atvadās ar uzvaru, garantē palikšanu elitē

Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien Kanādā ar 4:2 pārspēja Austrijas vienaudžus otrajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elites grupā, liecina rīkotāju informācija. Cīņā līdz divām uzvarām par palikšanu spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā Latvijas juniori bija pārāki ar 2:0.

(papildināts ar pēcspēles intervijām)
Pēdējā trešdaļā latvieši piecas minūtes līdz spēles beigām bija vadībā ar 4:0, tomēr cīņas galotne izvērtās spraigāka.

Vadībā Latvijas izlasi pirmajā trešdaļā izvirzīja Bogdans Hodass, bet Ģirts Silkalns un Dans Ločmelis otrā perioda pēdējās četrās minūtēs pieaudzēja pārsvaru līdz 3:0. Pēdējā trešdaļā rezultatīvs bija Sandis Vilmanis, līdz austrieši aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un divus vārtus atguva.

Latvijas un Austrijas spēles epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Mačā par labāko Latvijas izlasē atzina Hodasu, savukārt turnīra mērogā  cildinājumus nopelnīja visas sešas spēles aizvadījušais vārtsargs Patriks Bērziņš, aizsargs un komandas kapteinis Gustavs Ozoliņš, kā arī uzbrucējs Ločmelis. Ozoliņš savainojuma dēļ otrajā spēlē pret Austriju laukumā nedevās.

Jau vēstīts, ka abu komandu pirmajā spēlē Latvijas juniori pirmdien austriešus uzveica ar 5:2.

Izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc turnīra intervijā Latvijas Hokeja federācijai teica, ka Latvijas hokejā ir bijis daudz skaistu zaudējumu, bet viņš labāk izvēlas nesmuku uzvaru.

Saruna ar Arti Ābolu

"Šodien bija nesmuka uzvara," teica Ābols. "Galvenais [turnīrā] ir izdarīts. Nospēlējām savā līmenī. Diemžēl palēkties augstāk par vidusstrīpu mums neizdevās. Mēs cīnījāmies katrā spēlē un man nav ko [komandai] pārmest."

Iepriekš grupas spēlēs Ābola vadītie Latvijas juniori vienīgo punktu nopelnīja par zaudējumu pēcspēles metienos šveiciešiem, bet spēlēs pret ASV, Somijas un Slovākijas vienaudžiem cieta neveiksmi pamatlaikā. Otrā grupā austrieši palika bez punktu guvuma.

Saruna ar Bogdanu Hodasu

Savukārt Hodass atzina, ka abas spēles pret austriešiem bija smagas, taču vajadzēja izlikt visus spēkus, lai izcīnītu divas uzvaras.

Ceturtdaļfinālā iekļuva pa četrām labākajām divu grupu komandām, turpretim piekto vietu ieguvējas cīnījās par palikšanu elitē.

Vēlāk trešdien risināsies pusfināli – Čehijas hokejistu pretinieki būs Zviedrijas vienaudži, savukārt ASV juniori dosies laukumā pret Kanādas izlasi.

U-20 pasaules čempionāts Halifaksā noslēgsies ceturtdien, 5. janvārī.

Nākamais U-20 pasaules čempionāts no 26.decembra līdz 5. janvārim notiks Zviedrijas pilsētā Gēteborgā. No elites izkritušo Austriju turnīrā aizstās Norvēģijas izlase.