Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Francija. Intervija ar Denisu Smirnovu
Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija - Francija

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Francija. Spēles momenti

Latvijas hokejisti turnīru Liepājā turpina ar uzvaru pagarinājumā pār Franciju. Svarīgākās epizodes

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Liepājā ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Francijas izlasi un guva divās spēlēs otro uzvaru pārbaudes turnīrā. Četru nāciju turnīra izskaņā Latvijas hokejistiem vēl jātiekas ar Baltkrieviju.

Viesi pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, bet otrajā periodā Miks Indrašis atjaunoja neizšķirtu. Uzvaras vārtus pagarinājumā guva Deniss Smirnovs, bet par labāko mājinieku sastāvā atzina aizsargu Ralfu Freibergu.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Latvijas vārtu drošība spēlē tika uzticēta HK "Liepāja" vārtsargam Kristapam Nazarovam. Mājiniekiem iekrītot uz ātru uzbrukumu, pirmā ripa Nazarova vārtos nonāca jau otrajā minūtē, kad viens pret vienu viņu apspēlēja Šarls Bertrāns. Francijas ofensīvu mājinieki pirmās trešdaļas vidū noslāpēja ar spēles tempa kāpināšanu, un tad biežāk briesmās jau bija viesu vārti.

Intervija ar Ralfu Freibergu

Freibergs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka mājinieki spēles sākumā aizrāvās uzbrukumā un pieļāva kļūdu, kas noveda pie vārtu zaudējuma. Viņš piebilda, ka komanda otro trešdaļu sāks ar lielāku pārliecību un vērsīs situāciju par labu.

Miks Indrašis atjauno neizšķirtu

Otrā perioda vidū Latvijas izlase divreiz pēc kārtas spēlēja skaitliskā vairākumā un otro iespēju izmantoja, Mikam Indrašim trāpot vārtu tuvajā stūrī.

Intervija ar Miku Indraši

Indrašis pēdējā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka jācenšas kāpināt tempu, lai gūtu vārtus arī trešajā periodā.

Pēdējā trešdaļā mājinieki izturēja minūti mazākumā, spēlējot trijatā pret pieciem, bet arī pašiem vairākumu izmantot neizdevās. Abas komandas enerģiski darbojās uzbrukumā, tajā pašā laikā cenšoties neaizmirst par savu vārtu drošību. Bertrāna pielabotu ripu atvairīja Latvijas vārtu pārliktnis un dažbrīd veiksme aizsardzībā bija arī viesu pusē, tostarp situācijā, kad ripa vārtu priekšā pārleca pār Karsuma nūju.

Deniss Smirnovs gūst uzvaras vārtus

Pagarinājuma trešajā minūtē individuāli meistarīgi nospēlēja Smirnovs, tiekot līdz vārtu priekšai un ieslidinot ripu tīklā, kas bija uzvaras vērtē.

Intervija ar Denisu Smirnovu

Smirnovs pēc uzvaras Latvijas Televīzijā teica, ka vārtu guvumā viņam paveicās. Viņš arī uzteica komandu par spēju saņemties pēc ne tā veiksmīgākā spēles sākuma. Smirnovs uzsvēra, ka Latvijas izlase centīsies tikt pie uzvaras arī pret Baltkrieviju.

Pēcspēles metienu sērija

Pēc mača neatkarīgi no spēles rezultāta aizvadītajā "bullīšu" sērijā pārāki ar vienu precīzu metienu bija francūži.

Intervija ar Mārtiņu Karsumu pirms spēles

Pieredzējušais uzbrucējs Mārtiņš Karsums pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka nebūs viegli trīs dienās aizvadīt trīs spēles, un izaicinošs pārbaudījums gaidīs jau otrajā mačā pret francūžiem. Pēc ne īpaši veiksmīgās iepriekšējās spēles pret slovēņiem komandai jānoskaņojas nopietnai cīņai, piebilda Karsums.

Intervija ar Rihardu Bukartu

Savukārt uzbrucējs Rihards Bukarts pastāstīja, ka valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir ļoti labs psihologs, kas māk spēles pārtraukumā efektīvi noskaņot komandu, lai panāktu izšķirošu pavērsienu.

Pirmajā spēlē turnīrā Latvijas izlase pēcspēles metienos pārspēja Slovēniju, turpretim francūži zaudēja Baltkrievijas valstsvienībai. Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija rīcībā turnīrā ir gan pieredzējuši valstsvienības veterāni, gan pašmāju līgas hokejisti, kam ir iespēja gūt karjeras attīstībā nozīmīgu pieredzi.

Turnīra noslēgumā Latvijas hokejisti sestdien vēl tiksies ar Baltkrieviju, kas piektdien ar 0:2 zaudēja slovēņiem.