Latvijas hokejisti pret Šveici cīnīsies par vietu ceturtdaļfinālā

Latvijas hokeja izlase otrdien Minskā pēdējā spēlē pasaules čempionāta grupas turnīrā pret Šveici cīnīsies par uzvaru, kas nodrošinās dalību ceturtdaļfinālā. Spēle sāksies plkst. 16.45.

B grupā vieta ceturtdaļfinālā jau ir droša Krievijai, ASV un Baltkrievijai, kam Latvijas izlase pirmdien cīņas galotnē zaudēja. Pēdējo atlikušo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu Latvijas hokejisti iegūs, ja uzvarēs iepriekšējā čempionāta sudraba laureātus šveiciešus, kam Minskā līdz izslēgšanas spēlēm neizdevās tikt. Savukārt uz Latvijas zaudējumu cerēs Somijas izlase, kam šāds pavērsiens pavērtu ceļu uz ceturtdaļfinālu.

Līdzšinējās sešās spēlēs Latvijai ir pa trim uzvarām un zaudējumiem. Čempionāta startā tika gūta uzvara pār Somiju (3:2) un zaudēts Vācijai (2:3), kā arī uzveikta Kazahstāna (5:4) un ASV (6:5). Taču pēdējās divās spēlēs tika piedzīvotas neveiksmes pret Krieviju (1:4) un Baltkrieviju (1:3).

Pret Šveici varēs spēlēt uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš cīņā pret Baltkrieviju nepiedalījās, jo izcieta diskvalifikāciju par sitienu pretiniekam ar nūju spēlē pret Krieviju.

Otrā grupā jau pirms priekšsacīkšu noslēguma četras vietas ceturtdaļfinālos ieguva Zviedrijas, Kanādas, Francijas un Čehijas izlases. Ceturtdaļfināli Baltkrievijas galvaspilsētā risināsies ceturtdien, sestdien paredzēti pusfināli, bet svētdien risināsies spēle par bronzas medaļām un fināls.

Latvijas izlase pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis ("Poprad", Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Lakers", Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas "Lighting", NHL)

Aizsargi: Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs (visi Rīgas "Dinamo", KHL), Guntis Galviņš (Stokholmas AIK, Zviedrija), Māris Jass ("Chomutov", Čehija), Artūrs Kulda (Ufas "Salavt Julajev", KHL), Jānis Jaks (HK "Rīga", MHL),

Uzbrucēji: Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas "Servette", Šveice), Aleksandrs Ņiživijs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Miks Indrašis, Gints Meija (visi Rīgas "Dinamo", KHL), Armands Bērziņš (Atirau "Beybaris", Kazahstāna), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds" WHL), Koba Jass ("Byli Tygr", Čehija)