Latvijas hokejisti pret Krieviju cieš otro zaudējumu pasaules čempionātā

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien Minskā ar 1:4 piekāpās grupas līdere Krievijai un cieta otro zaudējumu pasaules čempionāta grupas turnīrā, informēja organizatori. Latvijas izlase gan saglabā labas izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā, ja vien veiksmīgi aizvadīs atlikušās spēles grupā.

Miks Indrašis guva Latvijai vienīgos vārtus, bet par labāko izlases sastāvā nosauca vārtsargu Kristeru Gudļevski.

Rezultātu izdevās atklāt Latvijas hokejistiem, taču Krievijas izlase arvien pārliecinošāk iejutās spēlē un ar efektīvu darbību uzbrukumā jau pirmajā trešdaļā panāca 3:1. Otrajā trešdaļā rezultāta starpība vēl pieauga, turklāt Latvijas izlase palika bez Zemgus Girgensona, jo vienu no Latvijas uzbrukuma līderiem noraidīja līdz spēles beigām, turklāt viņam draud arī papildu diskvalifikācija uz vienu vai vairākām nākamajām spēlēm.

Indrašis Latviju vadībā izvirzīja 8. minūtē, kad zonas vidū brīvi saņēma Jura Štāla piespēli un tūlīt trieca ripu Sergeja Bobrovska vārtos. Krievija ātri revanšējās - trešdaļas vidū Viktors Tihonovs ieslidoja zonā un no patālas distances aizsarga aizsegā pārspēja Gudļevski. Guvuši vārtus, krievi uzbrukumā kļuva vēl jo bīstamāki. Vārtos Gudļevskim bija karsti, un brīžiem palīdzēja arī veiksme.

Taču veiksmes bija par maz, lai liegtu Krievijai līdz pārtraukumam nodrošināt jau divu vārtu pārsvaru. Sergejs Širokovs pamanījās pirmais tikt pie ripas, kas pēc atlēciena no apmales palika Gudļevskim aiz muguras vārtu priekšā, bet Tihonovs ar precīzu un spēcīgu metienu tukšā stūrī no paasa leņķa noslēdza krievu ātru izspēli.

Otrajā trešdaļā Latvijas izredzes vēl jo vairāk saruka pēc ceturto vārtu zaudējuma, kad Sergejs Kaļiņins vienatnē saņēma piespēli vārtu priekšā un apspēlēja Gudļevski. Turklāt perioda vidū uz ģērbtuvēm izraidīja Girgensonu par durošu sitienu ar nūju Aleksandram Burmistrovam iemetienā. Krievijas izlase ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, ko gan neizmantoja. Pēdējā trešdaļā ritēja atklātākā spēle, ar daudz metieniem pa Latvijas vārtiem, taču Gudļevskis vairs nebija pārspējams.

Piecās spēlēs Latvijas hokejistiem ir trīs uzvaras un divi zaudējumi. Pēc uzvaras pirmajā spēlē pār Somiju (3:2) izlase turpināja ar zaudējumu Vācijai (2:3), kā arī guva uzvaras pār Kazahstānu (5:4) un ASV (6:5). Krievija ir grupas līdere ar 15 punktu maksimumu.

Pasaules čempionātā grupas spēles Baltkrievijas galvaspilsētā turpināsies līdz 20.maijam. Latviju grupā vēl gaida spēles pirmdien ar Baltkrieviju un otrdien ar Šveici. Ceturtdaļfināli risināsies ceturtdien, pusfināli paredzēti 24. maijā, bet cīņa par bronzu un fināls būs 25.maijā.

Pasaules čempionāta spēle:

Latvija - Krievija 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Vārtus guva: Miks Indrašis - Viktors Tihonovs 2, Sergejs Širokovs, Sergejs Kaļiņins

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Sergejs Bobrovskis