Latvijas hokejisti pret čehiem cieš otro neveiksmi U-18 pasaules čempionātā

Latvijas U-18 izlases hokejisti piektdien Cūgā, Šveicē, ar 1:4 zaudēja Čehijas vienaudžiem un cieta divās spēlēs otro neveiksmi pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Vēl līdz pēdējās trešdaļas vidum Čehijas pārsvars bija minimāls un Latvijas hokejisti saglabāja cerības uz izglābšanos.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Mārtiņš Dzierkals, kurš nepilnas piecas minūtes pirms otrā perioda beigām samazināja rezultāta starpību līdz 1:2.

Izredzes nostiprināties vadībā čehiem bija pēdējās trešdaļas vidū, taču Lukāšs Jašeks soda metienā nepārspēja Latvijas vārtsargu Egilu Mareku Mitenu. Tomēr pāris minūtes vēlāk trešos vārtus guva Lukāšs Andels, bet ceturtā ripa Latvijas vārtos nonāca mača pēdējās minūtes sākumā, kad Mitenu bija aizstājis laukuma spēlētājs.

Jau vēstīts, ka pirmajā grupas turnīrā spēlē latvieši ar 6:11 piekāpās Kanādas jaunajiem hokejistiem. Latvijas izlase grupā vēl tiksies ar Somijas un Šveices vienaudžiem.

Otrā priekšsacīkšu grupā Lucernā spēlē pērnā gada čempioni ASV, Zviedrijas, Krievijas, Slovākijas un Vācijas hokejisti. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, turpretim pārējās divas izlases turpinās cīņu par palikšanu elitē. Pasaules čempionāts ilgs līdz 26.aprīlim.

Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pirms došanās uz Šveici teica, ka komanda cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā un pacentīsies sagādāt kādu pārsteigumu, lai gan nebūs favorīte nevienā spēlē.