Latvijas hokejisti pirms pēdējās trešdaļas ar 1:0 vadībā pret Dāniju

Latvijas hokeja valstsvienība pirmajā spēlē pasaules čempionātā sestdien pēc otrās trešdaļas ir vadībā ar 1:0 pret Dāniju, liecina organizatoru informācija.

Rezultātu atklāja Gints Meija, kurš otrās trešdaļas 4.minūtē vārtu priekšā bija veiklāks par vārtsargu Sebastjanu Damu. Meijas pirmo metienu Dams tvēra, taču pazaudēja ripu, ko uzbrucējs nekavējās raidīt vārtos.

Atšķirībā no pirmās trešdaļas Latvijas izlase vairāk uzbruka un bieži apdraudēja pretinieku vārtus. Dāņiem jau vairāk bija jādomā par savu vārtu drošību, un rezultāts uz tablo bija loģisks spēku samēra atspoguļojums.

Savu fanu arēnā atbalstītie Latvijas hokejisti pirmajā trešdaļā divreiz izturēja skaitlisko mazākumu un droši vārtos darbojās Elvis Merzļikins, kam atvairīt ripu palīdzēja arī vārtu konstrukcija.

Dāņi vairāk uzbruka un pārvaldīja ripu, bet Latvijas hokejisti aktīvi darbojās laukuma vidusdaļā un pretinieka zonā, tiesa Sebastjana Dama vārtus apdraudēja retāk. Dams gan ne bez grūtībām apturēja ripu pēc debitanta Riharda Bukarta izrāviena.

Abu komandu nopietnos nodomus apliecināja arī neliela izplūkšanās pie Merzļikina vārtiem. Trešdaļas beigās jau karstākas epizodes bija arī pie Dama vārtiem.