Latvijas hokejisti pirmajā pārbaudes turnīra spēlē zaudē Slovākijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase trešdien sāka pārbaudes turnīru Šveices pilsētā Fispā ar zaudējumu. Latvija ar rezultātu 2:6 piekāpās Slovākijai.

Pirmos vārtus spēles ceturtajā minūtē guva Jānis Jaks. Slovākija panāca neizšķirtu 17.minūtē, bet 26 sekundes vēlāk, Latvijai spēlējot mazākumā, izvirzījās vadībā, izmantojot vairākumu.

Otrās trešdaļas ievadā Denisam Smirnovam vajadzēja vien 58 sekundes, lai panāktu 2:2. Tomēr spēles 29.minūtē Latvijas hokejisti atkal palika mazākumā un otro vairākumu realizēja pretinieki, izvirzoties vadībā 3:2.

Noslēdzošās trešdaļas devītajā minūtē Slovākijas hokejisti guva vēl vienus vārtus, dubultojot savu pārsvaru (4:2), kam pēc piecām minūtēm sekoja vēl vieni vārti, ļaujot slovākiem panākt 5:2. Pēdējos ripu Latvijas vārtos Slovākija raidīja spēles 59. minūtē, kad Latvija spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet bez vārtsarga.

Jau ziņots, ka pirmdien no došanās uz Šveici daļējas nacionālās mājsēdes un ierobežojošo noteikumu dēļ atteicās Norvēģija. Līdz ar to turnīrā palika trīs komandas - Latvija, Šveice un Slovākija. Tādējādi tika pieņemts lēmums, ka turnīrs sāksies jau trešdien ar Latvijas un Slovākijas dueli.

Ceturtdien, kad Latvijā būs plkst. 20.45, kā plānots, Latvija spēlēs ar Šveici, bet piektdien šajā pašā laikā Patrika Fišera vadītā komanda tiksies ar Slovākiju.

Sākotnēji plānotās pēcpusdienas spēles ceturtdien un piektdien ir atceltas.

Šajā turnīrā Latvijas izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa asistentu lomā ir Artis Ābols un Viktors Ignatjevs. Par fizisko sagatavotību rūpējas Ēriks Visockis, bet video trenera pienākumu pilda Pēteris Groms.