Latvijas hokejisti pasaules čempionātu sāk ar vēsturisku uzvaru pār Kanādu. Spilgtākie mirkļi

Latvijas valstsvienība pasaules čempionātu "Arēnā Rīga" piektdien sāka ar uzvaru 2:0 pār Kanādas izlasi, pirmo reizi meistarsacīkšu vēsturē savstarpējās spēlēs atstājot kļavlapas hokejistus zaudētājos. Mājiniekiem saskaņota darbība un pašaizliedzība ļāva pārspēt sāncenšu komandu, kurā pulcēti teju tikai Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji.

Vārtus Latvijai pirmās trešdaļas izskaņā guva Miks Indrašis, bet otrajā periodā Oskars Batņa panāca 2:0. Mājinieku vārtos nepārspēts palika 38 metienus atvairījušais Matīss Kivlenieks, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Kanādieši pirmajā trešdaļā centās spēlēt aktīvāk un vairāk mest pa vārtiem, bet bez lieliem draudiem. Latvijas izlase divreiz spēlēja skaitliskajā vairākumā un otro iespēju izmantoja.

Miks Indrašis izvirza Latviju vadībā

Līdz pārtraukumam vēl bija mazliet vairāk nekā sekunde, kad Indrašis izmantoja brīva metiena iespēju un no nelielas distances raidīja ripu pretinieku vārtsargam Dārsijam Kemperam starp kājsargiem.

Intervija ar Miku Indraši pēc pirmās trešdaļas

Indrašis pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka kanādieši ir ātri pretinieki un ir jāuzlabo spēle aizsardzībā, lai pretinieks tik brīvi netiktu Latvijas zonā.

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki palika mazākumā, bet neizmantoja iespēju rezultātu divkāršot, jo Rihards Marenis neizmantoja izgājienu vienam pret vienu ar Kemperu. Teicamu saspēli Latvijas izlase izveidoja arī sestajā minūtē, nogādājot ripu Ralfam Freibergam vārtu priekšā, tomēr Kempers palika nepārspēts.

Oskars Batņa iemet otros vārtus

Toties trešdaļas vidū Batņa vārtu priekšā pielaboja ripas lidojumu pēc Ronalda Ķēniņa metiena un rezultāts kļuva 2:0.

Intervija ar Oskaru Batņu

Batņa otrās trešdaļas noslēgumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka viņam vienmēr patīk darboties vārtu priekšā, un nav svarīgi, kas ir pretinieks. Viņš piebilda, ka pēdējā trešdaļā nedrīkst spēlēt no aizsardzības, jo labākā aizsardzība ir uzbrukums un jāspēlē pacietīgi.

Piesardzība Latvijas spēlē gan lika sevi manīt trešā perioda sākumā, laukuma saimniekiem spēlējot vairākumā. Toties pēc palikšanas mazākumā latvieši nevainojami nospēlēja aizsardzībā un droši darbojās arī Kivlenieks. Trešdaļas vidū Kanādas spiediens pieauga un vairākkārt glāba Kivlenieks. Iespēja apliecināt savas prasmes bija arī Kemperam, kurš tvēra bīstamu Rodrigo Ābola metienu.

Ripa nekādi neatrod ceļu tukšos Kanādas vārtos

Kanādieši trīs minūtes pirms spēles beigām aizstāja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju un Latvijas izlasei bija vairākas iespējas trāpīt tukšos vārtos, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Latvijas izlase dzied himnu pēc uzvaras

Pirmoreiz kopš 2016. gada pasaules čempionāta Kanādas izlase spēlē palika bez vārtu guvuma.

Spēlei pret Kanādu mājinieku sastāvā netika pieteikti aizsargi Artūrs Kulda un Gunārs Skvorcovs, kā arī uzbrucēji Miķelis Rēdlihs, Gints Meija un Māris Bičevskis.

Dienas pēdējā spēlē otrā apakšgrupā Slovākijas izlase ar 5:2 pārspēja baltkrievus.

Latvijas hokejisti par spēli pret Kanādu pirms mača

Mājinieku kapteinis Kaspars Daugaviņš pirms spēles teica, ka pasaules čempionāts ir jāizbauda. Kanādu viņš nosauca par vienmēr cietu riekstu, jo komandā ir pieredzējuši NHL spēlētāji, lai arī ne ar tiem skaļākajiem vārdiem. Par svarīgāko uzdevumu Daugaviņš nosauca tikšanu līdzi pretiniekiem ātrumā.

Savukārt Latvijas Televīzijas studijas eksperts Kārlis Zirnis uzsvēra, ka pašreizējais kanādiešu sastāvs varētu būt īpaši motivēts, jo viņiem ir iespēja sevi apliecināt.

Saruna ar Rūdolfu Balceru

Ārpus izlases šoreiz palikušais uzbrucējs Rūdolfs Balcers neklātienes intervijā studijā sacīja, ka pieredzējušajam Latvijas sastāvam ir iespēja uzvarēt un ir jānolauž jaunos kanādiešus.

Elvja Merzļikina uzruna

Panākumus un čempionātu bez traumām Latvijas izlasei novēlēja vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš ģimenes apstākļu dēļ palika Ziemeļamerikā.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas izlasei būs jāspēlē pret Kazahstānu, Itāliju, ASV, Norvēģiju, Somiju un Vāciju. Grupas četras spēcīgākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Līdz šim pēdējā pasaules čempionātā, kas notika 2019. gadā, Kanādas izlase ieguva sudraba godalgas, savukārt Latvijas valstsvienība turnīru noslēdza 10. vietā. Oficiālās valstsvienību spēlēs Latvijas izlasei vēl ne reizi nebija izdevies kanādiešus uzveikt.

Pasaules čempionāts Rīgā ilgs līdz 6. jūnijam.