Latvijas hokeja izlase

Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna 5:0

Pārbaudes spēle hokejā Latvija-Kazahstāna. Intervija ar Artūru Šilovu

Pārbaudes spēles hokejā Latvija-Kazahstāna epizodes

Latvijas hokejisti pārliecinoši pieveic Kazahstānu pārbaudes spēlē. Spilgtākie notikumi

Latvijas hokeja izlase vēl bez vairākiem līderiem sastāvā svētdien ar 5:0 pārspēja Kazahstānas valstsvienību priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta. Abas komandas vēlreiz "Arēnā Rīga" tiksies pirmdien.

Divus vārtus Latvijai guva Nikolajs Jeļisejevs, kā arī precīzs bija Kārlis Čukste, Oskars Batņa un Andris Džeriņš. Vārtos nepārspēts palika Artūrs Šilovs, kurš atvairīja 41 metienu un tika atzīts par labāko uzvarētāju sastāvā.

Saruna ar Artūru Šilovu

Šilovs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pirmo reizi spēlēja mājās pilnu tribīņu priekšā un komandas gūtie vārti deva visiem enerģiju. Šilovs atzina, ka pēc atgriešanās mājās no Ziemeļamerikas nebija viegli aklimatizēties, bet viņš ir gatavs cīnīties par vietu sastāvā, lai tiktu uz pasaules čempionātu.

Lielu daļu pirmās trešdaļas laukuma saimnieki spēlēja vairākumā un nodrošināja trīs vārtu pārsvaru. Otrajā periodā rezultāts kļuva 4:0, bet Kazahstānas izlase atguvās un jau vairāk apdraudēja laukuma saimnieku vārtus. Pēdējā ripa ielidoja tukšos Kazahstānas vārtos mača izskaņā.

Nikolajs Jeļisejevs atklāj rezultātu

Pirmās trešdaļas vidū Deniss Smirnovs cīņā vārtu priekšā pamanījās piespēlēt Jeļisejevam, kurš bez kavēšanās raidīja ripu vārtos. Līdz tam labas iespējas atklāt rezultātu bija arī Sandim Smonam un Rihardam Bukartam, savukārt Kazahstānas izlase bija tuvu panākumam, kad ripa trāpīja pa Šilova sargāto vārtu stabiņu.

Kārlis Čukste gūst otros vārtus

Divarpus minūtes vēlāk Čukste ar metienu no uzbrukuma zonas vidus divkāršoja laukuma saimnieku pārsvaru, realizējot divu vīru skaitlisko pārsvaru.

Nikolajs Jeļisejevs panāk trīs vārtu pārsvaru

Arī trešos vārtus Latvijas izlase guva vairākumā – pēc Jeļisejeva piespēles uz Andreja Šutova sargātā cietokšņa priekšu ripu tīklā izvirzīja pretinieku aizsargs Valērijs Orehovs. Kazahi pirmajā trešdaļā nopelnīja četrus divu minūšu noraidījumus.

Saruna ar Kārli Čuksti

Čukste pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka arēnu piepildījušie fani dod enerģiju un komanda cenšas uzturēt laukumā pozitīvu attieksmi. Čukste gan uzsvēra, ka mačā pagājušas tikai 20 minūtes, un, spēlējot vienādos sastāvos, komandai vēl būs risināmi uzdevumi.

Saruna ar Rihardu Mareni

Spēlei nepieteiktais uzbrucējs Rihards Marenis intervijā Latvijas Televīzijā uzteica komandas biedrus par labu ripas pārvaldīšanu un saspēli, kas palīdzēja iegūt būtisku spēles pārsvaru. Marenis laukumā pret Kazahstānu dosies pirmdien, un viņš ir apņēmies apliecināt, ka pelnījis vietu sastāvā dalībai pasaules čempionātā.

Oskars Batņa iemet ceturtos vārtus

Batņa teicamu individuālu reida pa laukuma malu noslēdza ar precīzu metienu un piecas minūtes pēc otrā perioda sākuma panāca 4:0. Pamazām spēku samērs laukumā gan izlīdzinājās, un līdz pārtraukumam vairāk darba vārtos bija arī Šilovam.

Saruna ar Oskaru Batņu

Trešdaļas noslēgumā Batņa intervijā Latvijas Televīzijā savu vārtu guvumu nosauca par labu dāvanu dienu iepriekš atzīmētajā dzimšanas dienā. Batņa paskaidroja, ka pretiniekiem pirms došanās uz Latviju nav bijusi liela spēļu prakse, taču tas nemaina Latvijas izlases uzdevumu arī pēdējā trešdaļā sekot treneru plānam.

Andris Džeriņš trāpa tukšos vārtos

Aktīvāk uzbrukumā Latvijas izlase nospēlēja trešā perioda vidū, tiekot pie vairākām labām vārtu gūšanas iespējām, bet realizēt tās neizdevās līdz mača pēdējai sekundei. Kazahstānas izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, bet ripu tukšajos vārtos līdz ar mača beigu signālu paspēja iemest Džeriņš.

Abas komandas vēlreiz tiksies pirmdien, bet 11. maijā Latvijas hokejisti dosies uz pasaules čempionātu Somijā.

Saruna ar Elvi Merzļikinu

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš gatavojas pret Kazahstānu spēlēt pirmdien, sarunā Latvijas Televīzijā uzteica Šilovu par ātrumu un centību, bet piebilda, ka intensīvā daudzu spēļu grafikā tik ātru darbību nav iespējams pastāvīgi uzturēt. Merzļikins pauda gatavību pasaules čempionātā piedalīties visās spēlēs vai arī dot vietu vārtos citam, ja paša sniegums nebūs pienācīgs.

Saruna ar Hariju Vītoliņu

Mačam netika pieteikti septiņi no no potenciālajiem Latvijas izlases līderiem, bet komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka katram hokejistam spēlē tiek atvēlēta sava loma. Treneris grib redzēt vienus spēlētājus uzņemamies līderu lomu, savi uzdevumi ir otrā plāna izpildītājiem, kā arī jauniešiem dota iespēja sevi parādīt nopietnā mačā pieaugušo konkurencē. Vītoliņš pieļauj iespēju, ka izlase Somijā vēl varētu sagaidīt Kristiānu Rubīnu un Teodoru Bļugeru, bet tas atkarīgs no tā, kā viņu komandām veiksies izslēgšanas spēlēs aiz okeāna.

Vītoliņš neslēpa, ka sastāvs spēles pieteikumā ir atjaunināts, jo vairākiem spēlētājiem ir gripas simptomi, iesnas un klepus. Tādēļ treneriem jāvariē sastāvs pēc iespējām katrā situācijā. Taču kopumā Vītoliņam valstsvienības sastāvs uz pasaules čempionātu ir praktiski skaidrs, un jautājums vēl ir palicis tikai par spēlētājiem, kas aizpildīs 2–3 vakantās vietas.

Saruna ar Miku Indraši

Mačā nepieteiktais Miks Indrašis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka arvien dziedē pārbaudes spēlē pret Šveici gūto traumu, un pirmdien viņam vēl paredzēts veikt medicīniskās pārbaudes, pēc kurām varētu būt lielāka skaidrība par iespējām uzbrucējam doties uz pasaules čempionātu.

Līdzšinējās četrās pārbaudes spēlēs izbraukumā Latvijas izlase dalīja panākumus uz pusēm ar frančiem un divreiz zaudēja Šveices valstsvienībai.

Pasaules čempionāts risināsies no 13. līdz 29. maijam. Latvijas izlasei grupas kārtā Tamperē būs jātiekas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām.