Latvijas hokejisti pārbaudes turnīru noslēdz ar zaudējumu «bullīšos» Dānijai

Latvijas hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīru Dānijā sestdien noslēdza ar zaudējumu "bullīšos" vietējai valstsvienībai. Aizvadītajā cīņā Latvija piekāpās Dānijai ar 2:3.

Rezultātu atklāja Roberts Bukarts pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles, bet vēl pirmajā trešdaļā Rodrigo Ābols vairākumā panāca 2:0. Otrajā trešdaļā dāņi atguva vienus vārtus, bet trešajā periodā Pēters Regins mazākumā arī panāca izlīdzinājumu. Uzvarētāju noskaidroja "bullīšos", kur Latvija piekāpās ar 2:3, vārtus iemetot Robertam Bukartam un Rihardam Marenim.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka turnīra pirmajā mačā Latvija ar 6:1 sagrāva Austriju, bet piektdien ar 3:5 piekāpās Francijas izlasei.

Zīmīgi, ka piektdien simto spēli Latvijas izlasē aizvadīja Roberts Bukarts, kamēr sestdien Cipulis kļuva par piekto spēlētāju vēsturē, kurš piedalījies 200 mačos. Bez viņa to paveikuši arī Rodrigo Laviņš, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Semjonovs un Leonīds Tambijevs.

Turnīrā ar astoņiem punktiem triumfēja Dānija, kamēr četrus punktus nopelnīja Latvija, bet pa trim punktiem bija Austrijai un Francijai.

Maijā turpat Herningā Latvijas izlase aizvadīs arī 2018.gada pasaules čempionāta augstākās divīzijas apakšgrupu turnīra spēles.

Latvijas izlases sastāvā turnīrā bija debitanti Rūdolfs Kalvītis, Rolands Vīgners un Rūdolfs Polcs. Vīgners ceturtdien savā debijas mačā izlasē guva vārtus. Tāpat sastāvā bija iekļauts pieredzējušais Mārtiņš Cipulis, kurš šosezon pārstāv valsts čempioni "Kurbadu". Komandā ir arī Čehijas čempionātā rezultatīvi spēlējošie Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs un Oskars Cibuļskis. Vienībā bija arī trīs Rīgas "Dinamo" hokejisti - Guntis Galviņš, Edgars Kulda un Rihards Bukarts, lai gan rīdzinieki šajā laikā piedalās pārbaudes turnīrā Šveices pilsētā Davosā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase aizpagājušo svētdien pārbaudes spēlē Rīgā ar 0:2 zaudēja Kanādas izlasei, kas gatavojās Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Šajā mačā mājinieku rindās bija arī virkne vadošo spēlētāju, kā, piemēram, Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Elvis Merzļikins un citi.

Latvijas izlase novembrī jau piedalījās EIHC turnīrā Francijā, kur izcīnīja trīs uzvaras tikpat spēlēs, svinot pārliecinošu panākumu.