Latvijas hokejisti pārbaudes turnīra noslēgumā sīkstā duelī zaudē Šveicei. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja izlase pārbaudes turnīru Šveicē ceturtdien noslēdza ar zaudējumu 1:2 mājinieku valstsvienībai. Pēc pirmajā trešdaļā ielaistiem diviem vārtiem latvieši sasparojās, tomēr spēja tikai samazināt rezultāta starpību.

Vārtus Latvijai otrā perioda vidū guva Daniels Bērziņš, bet par labāko spēlētāju viesu sastāvā nosauca vārtu guvumā asistējušo aizsargu Patriku Ozolu. Par vārtu drošību gādāja Ēriks Vītols, jo uz Šveici aizbraukušā sastāva pirmais vārtsargs Ivars Punnenovs nespēlēja veselības stāvokļa dēļ.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Neveiksmīga epizode Latvijas izlasei bija 5.minūtē, kad Vītols pazaudēja nūju un nepaspēja pārvietoties uz vārtu pretējo pusi, pirms ripu pāri līnijai pārslidināja Kilians Motē.

Šveicieši gūst otros vārtus

Pirmās trešdaļas vidū Tristans Šervejs tika pie Vītola atsistās ripas un divkāršoja mājinieku pārsvaru.

Laukuma saimnieki aktīvāk uzbruka un divreiz vairāk meta pa vārtiem, savukārt Latvijas izlase vistuvāk vārtu guvumam bija perioda beigās, spēlējot vairākumā.

Daniels Bērziņš samazina Šveices pārsvaru

Latvijas izlase aktivizējās otrajā trešdaļā, neļaujot izvērsties pretiniekiem un vairāk apdraudot Leonardo Dženoni sargātos vārtus. Ilgu uzbrukumu perioda vidū noslēdza patāls Daniela Bērziņa precīzs metiens caur spēlētāju burzmu.

Otrā perioda beigās, Latvijai spēlējot vairākumā, Vītols glāba no trešo vārtu zaudējuma, novēršot briesmas pēc Gaetana Hāsa izrāviena vienatnē pret vārtiem.

Pēc pēdējā pārtraukuma abas komandas spēlēja piesardzīgāk, bet nedaudzās bīstamās situācijās vārtu priekšā nekļūdīgi nospēlēja abu komandu vārtsargi un aizsardzība. Mača galotnē Latvijas izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un bija tuvu panākumam, bet Roberta Bukarta mestā ripa trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Pirmajā spēlē trīs komandu turnīrā latvieši trešdien zaudēja Slovākijai. Bija paredzēta četru nacionālo izlašu dalība, taču pēdējā brīdī savu pieteikumu atsauca norvēģi.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam turnīrā Šveicē bija iespēja pārbaudīt hokejistu varējumu, gatavojoties Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, kas sāksies 2022.gada februārī.