​Latvijas hokejisti pagarinājumā zaudē arī šveiciešiem U-18 pasaules čempionātā

Latvijas U-18 hokeja izlase pirmdien Cūgā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās mājiniekiem šveiciešiem un grupas turnīru pasaules čempionātā pabeidza bez uzvarām, liecina organizatoru informācija. Čempionāta turpinājumā Latvijas hokejistiem būs jācīnās par vietas saglabāšanu elitē.

Abus vārtus Latvijas izlasē pamatlaikā guva Rūdolfs Balcers, tomēr pagarinājuma 4.minūtē izšķirošos vārtus izdevās gūt laukuma saimniekiem, kam skaitliskā vairākumā precīzs bija Deniss Malgins. Šveices izlase tika pie pirmā panākuma B apakšgrupas spēlēs.

Latvijas hokejisti divreiz cīņas gaitā nonāca zaudētājos un divreiz spēja rezultātu izlīdzināt. Šveicieši vienu vārtu pārsvaru ieguva neilgi pēc otrā un trešā perioda sākuma, taču Latvijas izlasei abas reizes dažu minūšu laikā izdevās atjaunot neizšķirtu.

Cīņā par vietas saglabāšanu elitē Latvijas izlase sērijā līdz divām uzvarām tiksies ar komandu, kas ierindosies pēdējā vietā otrā apakšgrupā. A apakšgrupā pēdējā vietā paliks Vācijas vai Zviedrijas jaunieši. Pēdējās spēles grupās notiks otrdien.

Jau vēstīts, ka iepriekš grupas turnīra spēlēs latvieši piekāpās Kanādas jaunajiem hokejistiem (6:11), čehiem (1:4) un Somijas vienaudžiem (1:3).

Otrā priekšsacīkšu grupā Lucernā spēlē pērnā gada čempioni ASV, Zviedrijas, Krievijas, Slovākijas un Vācijas hokejisti. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, turpretim pārējās divas izlases turpinās cīņu par palikšanu elitē. Pasaules čempionāts ilgs līdz 26.aprīlim.

Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pirms došanās uz Šveici teica, ka komanda cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā un pacentīsies sagādāt kādu pārsteigumu, lai gan nebūs favorīte nevienā spēlē.