Latvijas hokejisti iepriecina ar pirmo uzvaru (papildināts)

(papildināts ar audio)

Pirmo uzvaru pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta sestdien izcīnīja Latvijas hokeja izlase, kas azartiskā un enerģiskā cīņā ar 4:1 "Arēnā Rīga" pārspēja Baltkrieviju, pavēstīja rīkotāji. Sešās pārbaudes spēlēs Latvijai ir viena uzvara, bet pirms došanās uz pasaules čempionātu komanda aizvadīs vēl vienu pārbaudes cīņu 28.aprīlī izbraukumā pret Franciju.

Eiropas Izaicinājuma turnīrā iekļautajā spēlē vārtus laukuma saimniekiem guva Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Juris Štāls un Georgijs Pujacs. Par labāko mājiniekiem nosauca Spruktu, bet Baltkrievijas izlasē - vārtu guvēju Artjomu Kisliju.

Latvijas hokejisti spēja baltkrieviem revanšēties par dienu iepriekš piedzīvoto zaudējumu (0:3), turklāt no saviem līdzjutējiem pirms pasaules čempionāta atvadījās ar uzvaru. Latvijas izlase parādīja arī ilgu laiku nepieredzētu rezultativitāti, jo kopš aprīļa sākuma aizvadītajās sešās spēlēs pirmo reizi iemeta četrus vārtus.

Atšķirībā no piektdien notikušās abu komandu spēles Latvijas izlase darbojās daudz enerģiskāk un veiksmīgi organizēja ripas izspēli. Rezultātu mājinieki atklāja pirmās trešdaļas vidū, kad Cipulim pēc precīzas Laura Dārziņa piespēles atlika ieraidīt ripu tukšā vārtu stūrī. "Arī mana ome tādu iemestu," sarunā Latvijas Televīzijā pēc pirmās trešdaļas vārtu guvumu raksturoja Cipulis.

Iespēlējušies pirmajā trešdaļā, Latvijas hokejisti vēl pārliecinošāk darbojās pēc pārtraukuma, ar ātru spēles tempu un saspēli radot sarežģījumus Baltkrievijas aizsardzībai. Sprukts panāca 2:0, kad izlauzās līdz vārtiem un kritienā iemeta ripu Dmitrija Mihakova sargātajos vārtos. Pēc Latvijas izlases kļūdas aizsardzības zonā savu iespēju izmantoja arī viesi, un Kislijs raidīja ripu Kristera Gudļevska vārtos. Mājinieki gan ātri revanšējās. Izslidojuši divatā pret vienu aizsargu, Štāls no Alekseja Širokova piespēles netraucēti iemeta trešos vārtus. Vēl vienu labu iespēju līdz pārtraukumam neizdevās realizēt, kad trīs spēlētāji izrāvās pret vienu aizsargu, bet pārliecinošs nobeigums Pujaca izpildījumā izpalika.

Pēdējā trešdaļā Baltkrievijas izlase atguvās, un Gudļevskim darba netrūka, tomēr viņš darbojās nekļūdīgi un vārtus nosargāja. Iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām, bet rezultāts nemainījās, līdz trīs sekundes pirms spēles beigām Miļčakovs spēlētāju aizsegā ripu pēc Pujaca metiena ieraudzīja vārtos.

Pirms pārbaudes spēlēm pret Baltkrieviju Latvijas izlase divreiz izbraukumā zaudēja Čehijai (3:4 un 0:1), savukārt "Arēnā Rīga" sekoja neveiksmes pret Zviedriju (1:2 un 0:6). Pasaules čempionāts Latvijas hokejistiem sāksies 4.maijā Helsinkos, kur galvenā trenera Teda Nolana vadītā komanda spēlēs vienā grupā ar Krievijas, ASV, Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas izlasēm.