Latvijas hokejisti ielaiž sešus vārtus un vēlreiz zaudē Zviedrijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Bez uzvarām gatavošanos pasaules čempionātam turpina Latvijas hokeja valstsvienība, kas pirmdien Rīgā ar 0:6 kapitulēja zviedriem un abu komandu cīņā cieta divās dienās otro neveiksmi. Īpaši neveiksmīga laukuma saimniekiem pārbaudes spēlē izvērtās otrā trešdaļa, kad trijās minūtēs tika zaudēti trīs vārti. Līdz startam pasaules čempionātā Latvijas valstsvienībai vēl ir vairāk nekā trīs nedēļas laika.

Nepilnu trīs tūkstošu skatītāju vērotajā spēlē pēc piesardzīga sākuma tuvāk vārtu guvumam bija laukuma saimnieki, kam pirmās trešdaļas vidū bīstami uzbrukumi izdevās skaitliskajā vairākumā. Taču nedaudz pietrūka gan Mikam Indrašim, gan Robertam Jekimovam. Mājinieku vārtos Mārim Jučeram darba sākotnēji nebija daudz, taču viens no nedaudzajiem metieniem zviedriem bija rezultatīvs. Iespēju brīvi mest no tuvas distances izmantoja Matiass Janmarks-Nīlens. Trešdaļas turpinājumā jau dominēja zviedri, un mājiniekiem arī veiksme palīdzēja pārtraukumā doties tikai ar vienu vārtu deficītu.

Rezultatīvs atrāviens viesiem izdevās otrās trešdaļas vidū, kad Andreass Jemtins, Toms Nilsons un Filips Forsbergs panāca 4:0. Jemtins un Forsbergs rezultatīvi meta no vārtu priekšas, savukārt pēc Nilsona metiena Jučers nespēja tvert ripu, kas tika raidīta no iemetiena apļa. Cenšoties mainīt spēles gaitu, Latvijas hokejisti sāka agresīvāk uzbrukt pretiniekiem vārtu priekšā, un abu komandu spēlētāji bieži devās uz sodīto soliņu. Tikt pie vārtu guvuma mājiniekiem tas gan nepalīdzēja, turklāt zviedri bija bīstami pretuzbrukumos.

Arī pēdējā trešdaļā spēku samērs nemainījās, un zviedri apliecināja savu pārākumu gan ātrumā, gan individuālajā tehnikā. Piekto ripu Jučera vārtos ar spēcīgu metienu no zonas vidus trieca Jonatans Granstrēms, bet Martins Ternbergs ar šķīlienu uzreiz pēc zilās līnijas šķērsošanas panāca 6:0. Visi laukuma saimnieku centieni gūt prestiža vārtus bija veltīgi, turklāt iespēju to paveikt nebija daudz pat skaitliskajā vairākumā, un Zviedrijas vārtos pārliecinoši darbojās Gustafs Veslaus. Par labāko Latvijas izlasē nosauca uzbrucēju Vitāliju Pavlovu.

Atšķirībā no abu komandu pirmās spēles, kurā Latvija svētdien zaudēja ar 1:2, laukumā devās arī uzbrucēji Indrašis, Gints Meija un Ronalds Ķēniņš. No svētdien spēlējušajiem hokejistiem brīvdiena bija Jurim Štālam, Mārtiņam Cipulim un savainojumu guvušajam Kasparam Saulietim. Četrās pārbaudes cīņās Latvijas hokejisti ir guvuši tikai četrus vārtus, jo pagājušajā nedēļā izbraukumā ar 3:4 un 0:1 zaudēja Čehijai.

Nākamās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta Latvijas hokejistiem būs 19. un 20. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Baltkrievijas izlasi. Teda Nolana vadītā komanda gatavošanos pasaules čempionātam pabeigs 28. aprīlī ar spēli izbraukumā pret Franciju. Pasaules čempionātā Latvijas izlase cīņu sāks 4.maijā - Helsinkos grupas kārtā būs jātiekas ar Krieviju, ASV, Austriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju un Somiju.