Latvijas hokejisti ielaiž 11 vārtus un zaudē Kanādai U-18 pasaules čempionātā

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien Šveicē pirmajā spēlē pasaules čempionātā ar 6:11 atzina Kanādas vienaudžu pārākumu, liecina organizatoru informācija. Pēc pirmās trešdaļas Latvijas hokejistiem bija minimāls pārsvars, bet pēc otrā perioda - piecu vārtu deficīts.

Vārtus Latvijas izlasē guva Kristaps Zīle, Bruno Priede, Ričards Bernhards, Filips Buncis, Kārlis Čukste un Emīls Ezītis.

Latvijas jaunieši pirmajā trešdaļā trīsreiz izvirzījās vadībā un pārtraukumā devās ar 3:2 pārsvaru. Taču otrā perioda sākumā kanādieši vēlreiz rezultātu izlīdzināja un turpināja ar vēl pieciem vārtu guvumiem, panākot pārliecinošu rezultātu 8:3. Rezultatīvajā trešajā periodā Buncis rezultāta starpību samazināja, turpretim kanādieši atbildēja ar trim iemestām ripām un panāca 11:4. Līdz mača beigām latvieši divus vārtus vēl atguva.

Grupas turnīrā Latvijas jaunieši Cūgā vēl tiksies ar Čehijas, Somijas un Šveices vienaudžiem, bet otrā priekšsacīkšu grupā Lucernā spēlē pērnā gada čempioni ASV, Zviedrijas, Krievijas, Slovākijas un Vācijas hokejisti. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, turpretim pārējās divas izlases turpinās cīņu par palikšanu elitē.

Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pirms došanās uz Šveici teica, ka komanda cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā un pacentīsies sagādāt kādu pārsteigumu, lai gan latvieši nebūs favorīti nevienā spēlē. Pasaules čempionāts līdz 26.aprīlim.