Latvija - Norvēģija, Intervija ar Kristiānu Rubīnu pēc spēles

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Slovākija - Dānija 1:0

Latvija - Norvēģija. Spēles momenti

Latvijas hokejisti «bullīšos» zaudē norvēģiem, sarežģī ceļu uz ceturtdaļfinālu. Svarīgākie mirkļi

Latvijas hokeja izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja Norvēģijas valstsvienībai pasaules čempionāta grupas kārtas spēlē un sarežģīja sev ceļu uz ceturtdaļfinālu. Izredzes Latvijai gan nav zudušas, un uzvaras atlikušajās spēlēs grupā var pavērt mājiniekiem ceļu uz izslēgšanas turnīru.

Vārtus Latvijai pirmajā trešdaļā guva Renārs Krastenbergs un Ronalds Ķēniņš, kuru atzina par labāko Latvijas izlasē. Pēdējā trešdaļā precīzs bija Kristiāns Rubīns, panākot neizšķirtu 3:3. Latvijas hokejisti neizmantoja iespējas pagarinājumā, bet "bullīšos" par viena precīza metiena tiesu pārāki bija norvēģi.

Pirmie latviešu uzbrukumi rezultātu nemainīja, savukārt neveiksmīga epizode 4.minūtē ļāva norvēģiem atklāt rezultātu.

Norvēģi gūst spēlē pirmos vārtus

Pēc Sondres Oldena metiena ripa virpuļoja gaisā vārtu priekšā, taču vārtsargs Matīss Kivlenieks un aizsargs Artūrs Kulda to neapturēja, bet ievirzīja vārtos.

Renārs Krastenbergs atjauno neizšķirtu

Latvijas hokejisti metās atspēlēties un izveidoja vairākus asus uzbrukumus, tomēr pietrūka rezultatīvs noslēgums, līdz 12.minūtē Krastenbergs ar perfektu plaukstas metienu trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Ronalds Ķēniņš izvirza vadībā Latviju

Labu iespēju izvirzīt Latviju vadībā neizmantoja Ronalds Ķēniņš, kurš divatā ar Rodrigo Ābolu izslidoja pret norvēģu vārtsargu. Savu nākamo individuālo iespēju Ķēniņš gan garām nepalaida, pāris minūtes pirms pārtraukuma izvirzot Latviju vadībā.

Intervija ar Ronaldu Ķēniņu pēc pirmās trešdaļas

Ķēniņš pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka viņam patīk ātra spēle, tādēļ uzbrukuma maiņā ir laba sadarbība ar Ābolu un Krastenbergu. Ķēniņš piebilda, ka komandai vajadzēja spēles sākumā mazliet ieskrieties, tādēļ Norvēģijai izdevās izvirzīties vadībā. Spēles turpinājumā Latvijai jāizmanto savs ātrums un jāiet vārtu priekšā, piebilda Ķēniņš.

Kens Andre Olimbs gūst vārtus Norvēģijai mazākumā

Otro trešdaļu Latvija sāka vairākumā un bīstami uzbruka, taču pazaudēja ripu uz zilās līnijas un pret vārtiem izrāvās Kens Andre Olimbs, kurš pārspēja Kivlenieku.

Pārkāpums pret Miķeli Rēdlihu

Mājinieki arvien centās ar presingu radīt spiedienu pretinieku zonā, tomēr spēles pārsvars Latvijai vairs nebija tik liels kā pirmajā trešdaļā. Trīs minūtes pirms otrā pārtraukuma ar personāla palīdzību uz ģērbtuvēm devās Latvijas uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuru iegrūda apmalē. Tiesnesis gan bija norvēģiem labvēlīgs un piešķīra pa divām soda minūtēm abām komandām.

Intervija ar Rodrigo Ābolu

Uzbrucējs Rodrigo Ābols intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka norvēģi otrajā trešdaļā spēlēja gudrāk un izmantoja Latvijas izlases dāvanas. Ābols piebilda, ka pēdējās trešdaļas sākumā atlikušajā skaitliskā vairākuma minūtē vajag vārtus iemest, nevis zaudēt.

Norvēģi iegūst 3:2 pārsvaru

Trešā perioda vēl nebija nospēlētas divas minūtes, kad Emilio Petersens izmantoja iespēju mest no vārtu priekšas un panāca Norvēģijai 3:2 pārsvaru.

Kristiāns Rubīns panāk Latvijai neizšķirtu

Izlīdzinājumu perioda vidū panāca Rubīns, ar metienu no asa leņķa piespiežot kļūdīties Norvēģijas vārtsargu Henriku Haukelandu. Norvēģiem labvēlīgi bija vairāki tiesneša Antonīna Jeržābeka lēmumi, kas Latvijas pretiniekiem divreiz nodrošināja iespēju spēlēt vairākumā.

Pēdējā trešdaļā Latvija jau spēlēja bez sava kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kurš guva savainojumu, un viņam turpat pie "Arēnas Rīga" mobilajā punktā veica rentgenu, kura rezultāti uzreiz nebija zināmi, vēstīja Latvijas Televīzija.

Pagarinājumā Latvija divas minūtes spēlēja vairākumā, bet vārtus neguva.

Pēcspēles metienu sērija

Bullīšu sērijā sešos Latvijas metienos vienīgais precīzs bija Lauris Dārziņš. Norvēģiem uzvaru nodrošināja Mihaels Haga.

Līdzšinējās četrās spēlēs grupā Latvijas izlasei bija pa divām uzvarām un zaudējumiem, tādēļ mačs pret Norvēģiju bija svarīgs cīņā par ceturtdaļfinālu. Līdz grupu kārtas noslēgumam Latvijas hokejistiem vēl atliks spēle pret Somiju svētdien un Vāciju otrdien.

Intervija ar Rihardu Bukartu pirms spēles

Uzbrucējs Rihards Bukarts pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka visa komanda un viņš pats ir labā formā, tādēļ ir pamats gaidīt labu spēli pret Norvēģiju.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Tikmēr Latvijas izlases treneris Artis Ābols uzsvēra, ka komandai katra spēle ir svarīga un nav būtiski, pret kuru pretinieku gūt punktus. Ābols gan atzina, ka pret Norvēģiju ir jāgūst punkti, lai izredzes uz ceturtdaļfinālu būtu reālas.

Intervija ar Artūru Irbi

Bijušais Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Irbe pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka skatās Latvijas izlases spēles un seko turnīra tabulai. Irbem patīk izlases galvenā trenera Boba Hārtija pieeja spēlei. Savukārt Hārtlija uzticēšanās Matīsam Kivleniekam stiprina viņa kā pirmā vārtsarga pārliecību, piebilda Irbe.

Līdzšinējās spēlēs norvēģi bija guvuši tikai vienu uzvaru un zaudējums pret Latviju skandināviem praktiski vairs neatstātu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Intervijas ar Norvēģijas hokejistiem pirms spēles

Norvēģijas izlases hokejisti intervijā Latvijas Televīzijai sacensību dienā teica, ka pret Latviju tāpat kā visās spēlēs mērķis ir izmantot pretinieku kļūdas un vairāk koncentrēties uz savu sniegumu.

Intervija ar Peteru Stalstenu

Savukārt Norvēģijas izlases sporta direktors Peters Stalstens intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda nav spēcīgākajā sastāvā, jo vairāki savainoti vai aizņemti Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Lielākās bažas norvēģiem bija par komandas spēju pielāgoties pasaules čempionāta spēļu tempam pēc ierobežota gatavošanās posma, taču Stalstens cer, ka no turnīra Rīgā būs labas atmiņas.

Vakara spēlē otrā apakšgrupā Dānija ar 5:2 pārspēja baltkrievus.

Dānijas - Baltkrievijas spēles epizodes

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.Pasaules čempioni kļūs zināmi 6. jūnijā.