Latvijas futbola Virslīga. "Valmiera FC" - FK "Auda"

CEV U22 Eiropas čempionāta kvalifikācija Latvija - Serbija

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija 4:3 Austrija

Latvijas hokejisti «bullīšos» pieveic austriešus, cerības uz ceturtdaļfinālu saglabā. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokejisti piektdien pasaules čempionātā ar 4:3 pēcspēles metienos pārspēja Austrijas izlasi un saglabāja vismaz teorētiskas izredzes grupas kārtas turpinājumā pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Divus vārtus Latvijas izlasē pamatlaikā guva Rūdolfs Balcers, bet viens precīzs metiens bija Riharda Bukarta rēķinā. Pēcspēles metienos precīzi uzvarētājiem bija Nikolajs Jelisejevs un Roberts Bukarts. Par spēlē labāko Latvijas izlasē nosauca Rihardu Bukartu.

Ledus arēnā skan Latvijas himna

Pirmo trešdaļu komandas noslēdza tukšā, bet rezultatīvā otrajā periodā Latvijas izlase atspēlēja vienu vārtu deficītu un ieguva 3:2 pārsvaru. Trešajā periodā Austrijas izlase spēja panākt neizšķirtu, un uzvarētāja noteikšanā visu izšķīra Latvijas izlases pārākums pēcspēles metienos.

Pēcspēles metienu sērija

Par Latvijas izlases vārtu drošību gādāja Artūrs Šilovs, pirmo reizi pasaules čempionātā dodoties laukumā sākumsastāvā. Elvis Merzļikins palika rezervē, bet argumentus vārtsarga izvēlē treneri pirms spēles neatklāja.

Austrieši pirmajā trešdaļā mazliet aktīvāk darbojās uzbrukumā, taču asu situāciju pie Latvijas vārtiem nebija daudz. Pie Šilova vārtiem vairākkārt notika sadursmes, Latvijas spēlētājiem cenšoties nepieļaut pretinieku brīvu darbošanos. Iespējas ātros uzbrukumos bija arī Latvijas izlasei, bet ar atsevišķajiem metieniem tika galā vārtsargs Bernhards Štarkbaums. Trešdaļas beigu daļā iniciatīva piederēja Latvijas hokejistiem.

Saruna ar Mārtiņu Dzierkalu

Uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka rit smaga un spēkos līdzīga spēle, bet jau pirms mača bijis skaidrs, ka negaida viegla pastaiga. Dzierkals uzsvēra, ka komandai vajadzētu radīt vairāk bīstamu situāciju, bet pagaidām uzbrukums īsti neizdevās.

Pirmos vārtus gūst Austrijas izlase

Austrieši otrās trešdaļas sākumā pretuzbrukumā atklāja rezultātu. Benjaminam Nisneram izdevās ļoti precīzs trāpījums vārtu augšējā stūrī.

Rūdolfs Balcers atjauno neizšķirtu

Vēl līdz perioda vidum Latvijas uzbrukumā pajuka austriešu aizsardzības organizācija un Balcers ar metienu no ērtas pozīcijas atjaunoja neizšķirtu.

Rihards Bukarts izvirza Latviju vadībā

Netiekot līdzi Latvijas uzbrukumiem, austrieši krāja noraidījumus un Rihards Bukarts vairākumā rezultatīvi pielaboja Kārļa Čukstes metienu.

Austrieši panāk 2:2

Izvirzījusies vadībā, Latvijas izlase mazākumā palika trijatā pret pieciem, un Austrijai lielo pārsvaru vārtu guvumā pārvērta Dominiks Heinrihs.

Balcers gūst Latvijai trešos vārtus

Latvijas izlasei vairākuma izspēlē nesekmējās, toties vienādos sastāvos Balcers guva savus otros vārtus pēc perfektas saspēles ar Rihardu Bukartu. Austrieši centās atspēlēties, un bīstamā situācijā Latvijas vārtus pēc Lukasa Hauduma metiena glāba Šilovs.

Saruna ar Rūdolfu Balceru

Balcers otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka austrieši rāda labu spēli un uztur tempu. Par svarīgu uzdevumu trešajam periodam Balcers nosauca tikpat aktīvu komandas darbību, lai neiesēstos aizsardzībā.

Austrieši vēlreiz panāk izlīdzinājumu

Austrijas izlase pēdējā perioda sākumā enerģiski uzbruka un guva trešos vārtus. Pēc Kiliana Cīndela metiena ripa skāra Tomasa Rafla slidu vārtu priekšā un ielidoja Šilova cietoksnī. Austrieši turpināja sparīgi uzbrukt un glābēja lomā vairākkārt līdz pamatlaika beigām bija Šilovs.

Arī pagarinājumā vairāk uzbruka austrieši, bet vistuvāk vārtu guvumam bija Latvijas izlase, kad Ronalda Ķēniņa mestā ripa trāpīja pa abiem vārtu stabiņiem.

Pēcspēles metienos lieliski nospēlēja Šilovs, ielaižot tikai vienu ripu pēc Dominika Heinriha teicama trāpījuma. Savukārt Jelisejevs un Roberts Bukarts uzvaru Latvijai nodrošināja ar precīziem metieniem.

Tuvojoties grupas kārtas noslēgumam, Latvijas izlasei bija nepieciešama uzvara, lai nešķirtos no izredzēm vēl pacīnīties par tikšanu ceturtdaļfinālā. Līdzšinējās četrās spēlēs Latvijas hokejisti zaudēja ASV (1:4), Somijai (1:2) un Čehijai (1:5), bet vienīgo uzvaru guva pār norvēģiem (3:2).

Saruna ar Oskaru Batņu

Uzbrucējs Oskars Batņa pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda būs gatava spēlei, lai jau pašā tās sākumā cīnītos ar sportisku niknumu un būtu gatava kost.

Austrijas izlases galvenais treneris Rodžers Bāders pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda cenšas uzlabot spēli pēc dalības pasaules čempionātā zemākā līmenī. Bāders atturējās vērtēt, vai atpūta dienu iepriekš austriešiem būs pluss, jo iespējami ir abi varianti.

Saruna ar Peteru Šnaideru un Rodžeru Bāderu

Savukārt Austrijas izlases uzbrucējs Peters Šnaiders pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka cer uz uzvaru pār Latviju. Par Austrijas valstsvienības stipro pusi Šnaiders nosauca komandas garu, spēlētājiem pašaizliedzīgi palīdzot viens otram.

Saruna ar Mihaelu Bergeru

Austrijas televīzijas ORF hokeja komentētājs un bijušais hokejists Mihaels Bergers pastāstīja, ka austrieši pirms čempionāta aizvadīja daudz pārbaudes spēļu un komanda ar katru dienu progresē. Austrijas izlasē ir augsta līmeņa hokejisti, kas spēlē ātru hokeju un ar aktīvu spiedienu cenšas neļaut brīvi darboties pretiniekiem, paskaidroja Bergers.

Pasaules čempionātā Somijā austrieši ir apliecinājuši sevi kā nopietnu pretinieku, pēcspēles metienos pieveicot čehus (2:1), tikai pagarinājumā piekāpjoties ASV (2:3), kā arī zaudējumos Zviedrijai (1:3) un Norvēģijai (3:5) parādot nepiekāpīgu cīņassparu. Turklāt Austrijas hokejisti pasaules čempionātā elitē Somijā spēlē tikai tādēļ, ka dalība tika liegta agresorvalstīm Krievijai un Baltkrievijai.

Latvijas izlase pēc piecām spēlēm B grupā ir 5.vietā, divus punktus atpaliekot no ceturtās pozīcijas īpašnieces Čehijas, kas aizvadījusi vienu spēli mazāk. Latviešiem grupā atlikuši divi mači - pret britiem svētdien un pret Zviedrijas valstsvienību otrdien, 24.maijā.

Piektdien pirmajā spēlē B grupā mājinieki somi ar 6:0 pārspēja Lielbritāniju, savukārt A grupā Helsinkos vācieši ar 9:4 bija pārāki par Itālijas valstsvienību. Dienas noslēgumā Helsinkos slovāki ar 4:3 uzveica Kazahstānas izlasi.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.