Latvijas hokejisti ar uzvaru pār Vācijas U-23 izlasi startē Vācijas kausa izcīņā. Spilgtākās epizodes

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Krēfeldē ar 4:2 uzvarēja mājinieci Vācijas U-23 olimpisko izlasi pirmajā spēlē Vācijas kausa izcīņā. Trenera Arta Ābola vadītie Latvijas hokejisti dominēja mazrezultatīvā spēles sākumā, bet mača turpinājums izvērtās spēkos līdzvērtīgāks.

Ar minimālu vienu vārtu pārsvaru Latvijas izlase noslēdza pirmo trešdaļu, bet otrajā periodā nonāca zaudētājos, līdz atguvās un atkal pārņēma vadību. Pēdējā trešdaļā ceturtie vārti nostiprināja Latvijas uzvaru. Par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā nosauca uzbrucēju Nikolaju Jeļisejevu.

Nikolajs Jeļisejevs izvirza Latvijas izlasi vadībā

Rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Jeļisejevs ar precīzu metienu no tuvas distances. Latvijas hokejisti dominēja ripas kontrolēšanā, bet līdz metieniem tika reti, turklāt mājinieku vārtos droši darbojās Hendriks Hāne.

Filips Reiznekers atjauno Vācijas U-23 izlasei neizšķirtu

Vācieši aktīvāk uzbrukumā sāka darboties pēc pārtraukuma un otrā perioda 6.minūtē Filips Reiznekers zonas centrā pēc piespēles zibenīgi raidīja ripu Artūra Šilova vārtu augšējā stūrī.

Simons Grips gūst Vācijas U-23 izlasei otros vārtus

Vadībā Vācijas izlase izvirzījās piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ātrā pretuzbrukumā uzreiz pēc izturēta skaitliskā mazākuma. Vācieši izrāvās divi pret vienu aizsargu un Simons Grips nekavējās mest pats, trāpot tālajā augšējā stūrī.

Andris Džeriņš panāk Latvijai 2:2

Nepilnas divas minūtes vēlāk Andris Džeriņš vārtu priekšā saņēma Mārtiņa Karsuma piespēli no aizvārtes un atjaunoja neizšķirtu.

Kārlis Čukste atgūst vadību Latvijas izlasei

Līdz pēdējam pārtraukumam Latvijas izlase paspēja arī atgūt vadību - Kārļa Čukstes metiens no zilās līnijas pārsteidza Hāni.

Rihards Bukarts gūst Latvijas izlasei ceturtos vārtus

Pārsvaru pēdējās trešdaļas 6.minūtē nostiprināja Riharts Bukarts, kura tāls metiens atrada ceļu Hānes vārtu tīklā.

Galvenā trenera Arta Ābola vadītajā Latvijas izlasē iesaistīti daudzi pieredzējuši hokejisti, kas pandēmijas ietekmētajā sezonā ir palikuši bez kluba, taču sastāvā ir arī jauni spēlētāji. Infekcijas riska mazināšanai nepieaicināja ārzemēs spēlējošus hokejistus. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un valstsvienības vadība turnīru Vācijā uzskata par nepieciešamu spēļu prakses iegūšanai.

Vācijas U-23 olimpiskajā izlasē iesaistītie vecākie spēlētāji ir dzimuši 1996.gadā. Viss komandas sastāvs ir nokomplektēts no Vācijas klubu hokejistiem.

Turnīra pirmajā spēlē Vācijas valstsvienība ceturtdien ar 7:2 bija pārāka par U-23 olimpiskajā izlasē iekļauto tautiešu izlasi, kas spēlē Vācijas U-20 izlases trenera Tobiasa Abštreitera vadībā. Vācijas valstsvienību pēc galvenā trenera Toni Sederholma inficēšanās ar koronavīrusu vada Stefens Cīše un Tomass Popīšs.

Tradicionālajā turnīrā Latvijas hokejistiem sestdien vēl jāmērojas spēkiem ar Vācijas valstsvienību, bet svētdien finālspēlē tiksies divas labākās komandas pēc apļa izspēles rezultātiem. Pēc vairāku komandu dalības atteikuma Latvijas izlase ir vienīgā, kas turnīra norises vietā ieradās no ārzemēm.

Pandēmijas ierobežošanai ieviesto noteikumu dēļ turnīrs risinās bez skatītājiem tribīnēs, bet komandas izolācijā no ārpasaules uzturas "burbulī".