Latvijas hokejistes pasaules čempionātā spēles galotnē pieveic arī ķīnietes

Otro uzvaru divās spēlēs pasaules čempionātā I divīzijas B grupā svētdien Polijas pilsētā Katovicē izcīnīja Latvijas dāmu hokeja izlase, kas ar 3:2 pārspēja Ķīnas valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Uzvaras vārtus priekšpēdējā minūtē guva Ieva Pētersone.

Latvijas hokejistes spēles gaitā gan pabija vadībā, gan iedzinējās, līdz Pētersone 99 sekundes pirms spēles beigām realizēja skaitlisko pārsvaru un nodrošināja uzvaru. Kristiāna Apsīte Latvijas vārtos atvairīja 30 no 32 metieniem, turpretim uzbrukumā latvietes pa vārtiem meta tikai 10 reižu.

Lolitas Andriševskas trenēto izlasi jau pirmajā minūtē vadībā izvirzīja Līga Miljone, taču nākamos divus vārtus guva ķīnietes, otrās trešdaļas vidū pārņemot vadību. Izlīdzinājumu Latvijai trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma panāca Jūlija Mihejenko.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas hokejistes ar 4:1 bija pārākas par Itālijas izlasi. Latvietes otrdien vēl gaida spēle pret Kazahstānas valstsvienību, trešdien pretim stāsies mājinieces polietes, bet piektdien - Slovākijas hokejistes. Uz I divīzijas A grupu, kas ir pasaulē otrais augstākais līmenis, pakāpsies turnīra uzvarētājas. Arī pirms gada Latvijas izlase spēlēja pirmās divīzijas B grupā.