Latvijas hokejistes noskaņojušās uzvarēt olimpiskajā priekškvalifikācijas turnīrā

Latvijas sieviešu hokeja izlase noskaņojusies uzvarēt šonedēļ Francijā gaidāmo 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīru. Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrs Seržī norisināsies no ceturtdienas līdz svētdienai. Ceturtdien latvietes spēkosies ar Itāliju, piektdien būs mačs ar Ķīnu, bet svētdien būs jātiekas ar mājiniecēm francūzietēm.

Priekškvalifikācijas turnīra uzvarētājas iekļūs kvalifikācijas turnīrā, kas norisināsies nākamā gada februārī.

Kā secina Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis, Latvijas sieviešu izlasi gaida nopietns pārbaudījums.

"Nekāds cits uzdevums kā uzvarēt šo turnīru nevar būt. Ja vīri nespēja kvalificēties, tas nenozīmē, ka dāmas to nevar. LHF palīdzējusi nodrošināt izlasi ar visu nepieciešamo," uzsvēra Kalvītis.

Tāpat LHF prezidents atklāja, ka ir uzrunātas vairākas latviešu izcelsmes hokejistes, kuras spēlē ASV universitāšu līmenī.

"Divas no tām ir izteikušas vēlmi pārstāvēt Latviju, bet ir informācija arī par trešo spēlētāju. Tāpat ASV dzīvo arī vairāki latviešu izcelsmes treneri, kuri nav zaudējuši saikni ar dzimteni," atzīmēja Kalvītis.

LHF prezidents neslēpa, ka šobrīd sieviešu hokejs Latvijā ir nonācis pabērna lomā, tomēr tiek plānots pievērst pastiprinātu uzmanību tā attīstībai, piemēram, nosakot, ka bērnu komandās jābūt vismaz divām meitenēm. "Strādājam, lai sieviešu hokeja izlase nostātos blakus pārējām valstsvienībām," teica Kalvītis.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers novēlēja izlasei veiksmīgi spert pirmo soli ceļā uz olimpiskajām spēlēm.

"Jaunās LHF vadībā redzam modernu pieeju sieviešu hokeja attīstībai. Priekškvalifikācijas turnīrā mums pretī būs spēcīgas pretinieces," teica Tikmers.

Tikmēr Latvijas dāmu hokeja leģenda un galvenās treneres Lolitas Andriševskas asistente Inese Geca-Miljone stāstīja, ka pret visām šī turnīra pretiniecēm jau ir spēlēts.

"Gatavojamies jau labu laiku, notiek intensīvi treniņi. Piedalāmies jaunatnes U-16 čempionātā, kas dod papildu pieredzi. Priekškvalifikācijas turnīru varam uzvarēt, lai gan tās ir spēcīgas komandas," skaidroja Geca-Miljone.

Tāpat kā Tikmers, arī Latvijas izlases menedžere Anna Verhoustinska atzīmēja, ka LHF jaunā vadība pievērš lielāku uzmanību sieviešu hokeja attīstībai.

"Paldies LHF par rūpēm, kādas sieviešu hokejam vēl nav bijušas. Izlasei nekā netrūkst, ir jābrauc un jācīnās," uzsvēra Verhoustinska.

Latvijas sieviešu izlase, startējot U-16 jauniešu čempionātā, 12 spēlēs cietusi 12 zaudējumus.

Kā vēsta LHF, pēdējo divu nedēļu laikā Latvijas sieviešu hokeja izlase aizvadījusi intensīvus treniņus, lai būtu maksimāli labā formā. Izlases kodolu veido 14 komandas "Laima" spēlētājas, trīs spēlētājas ir no L&L-JLSS vienības, bet četras hokejistes spēlē ārzemju vienībās. No leģionārēm Latvijas valstsvienībai palīdzēs Iveta Koka, Ilze Bičevska un Līga Miljone no Zviedrijas komandas "Leksands", bet Anna Kubliņa pārstāv Somijas vienību "Naiset".

Zīmīgi, ka Latvijas izlases sastāvā vienā komandā spēlēs Aija Apsīte ar savām meitām Agnesi un Kristiānu.

Latvijas sieviešu hokeja izlasi vada ilggadējā valstsvienības vārtsardze Lolita Andriševska, kurai palīdz nesen profesionāles gaitas noslēgusī cita Latvijas dāmu hokeja leģenda Inese Geca-Miljone.

Francijas izlase pasaules reitingā ieņem 12. ietu, Ķīna ieņem 16.pozīciju, bet tai uzreiz seko Latvija, kamēr Itālija ir 20.vietā.

Paralēli turnīram Francijā vēl četras komandas sacentīsies identiskā turnīrā Norvēģijā. Izšķirošajai kvalifikācijas kārtai kvalificēsies tikai šo turnīru uzvarētāji. Fināla kvalifikācijas kārta no 9. līdz 12.februārim norisināsies divos turnīros Šveicē un Japānā. Šveice, Čehija, Dānija, Japāna, Vācija un Austrija cīņu par ceļazīmi uzsāks no kvalifikācijas turnīra pēdējās kārtas.

Savukārt 2018.gada ziemas olimpiskajām spēlēm automātiski kvalificējušās Kanādas, ASV, Somijas, Krievijas, Zviedrijas un Dienvidkorejas izlases.

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība olimpiskajā pirmskvalifikācijas turnīrā

Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte, Evelīna Nikolajeva (abas - "Laima")

Aizsardzes: Aija Apsīte, Beāte Žagare, Laila Dekmeijere Trigubova, Olita Liepiņa, Ilze Kronberga (visas - "Laima"), Elīza Platā (L&L-JLSS), Anna Kubliņa ("Naiset", Somija)

Uzbrucējas: Jūlija Mihenjenko, Ilona Ābola, Baiba Kurme, Kitija Voitkeviča, Ivita Krūmiņa, Agnese Apsīte (visas - "Laima"), Ieva Pētersone, Anna Katrīna Lagzdiņa (abas - L&L-JLSS), Iveta Koka, Ilze Bičevska, Līga Miljone (visas - "Leksands", Zviedrija)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti