Latvijas hokejistes ar uzvaru sāk pasaules čempionātu pirmajā divīzijā

Ar trim gūtiem vārtiem izceļoties 19 gadus vecajai Līgai Miljonei, Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība pirmdien ar uzvaru sāka Itālijā notiekošo pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīru. Latvietes, kurām čempionāta sākumā jāiztiek bez izlases galvenā trenera Aleksandra Macijevska, ar 5:2 uzveica Kazahstānu.

Miljones trim gūtajiem vārtiem pa precīzam metienam pievienoja arī Ilze Bičevska un Iveta Koka.

Mača rezultātu spēles 13.minūtē atklāja Kazahstānas hokejistes. Kaut Bičevska pēc 13 sekundēm pretuzbrukumā panāca neizšķirtu, četras minūtes pirms pirmā perioda beigām pretinieces vēlreiz izvirzījās vadībā.

Otrās trešdaļas beigās Miljone nepilnu trīs minūšu laikā guva divus vārtus, jau panākot vadību Latvijas valstsvienībai. Savukārt trešā perioda septītajā minūtē Miljone, spēlējot mazākumā, trešo reizi pārspēja Kazahstānas komandas vārtsardzi, bet punktu latviešu uzvarai pielika Koka, kura piecas minūtes vēlāk panāca 5:2.

Vēlāk vakarā Ungārija spēkosies ar Nīderlandi, bet mājinieces itālietes tiksies ar Ķīnu. Otrdien Latvijas izlase eksaminēs Ungāriju.

Grupas spēcīgākā komanda kvalificēsies nākamā gada pirmās divīzijas A grupas turnīram.

Latvijas izlases galvenais treneris ir Aleksandrs Macijevskis, tomēr viņš palicis Latvijā un "Kurbads" komandas sastāvā turpina cīņu Latvijas čempionāta finālsērijā. Viņu prombūtnes laikā pie izlases vadības stūres aizvieto Lolita Andriševska, bet par konsultantu piesaistīts Andrejs Zaķis.

Latvijas sieviešu hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, no 25.marta līdz 2.aprīlim hokeja hallē "Rīga" aizvadīja nedēļu garu treniņnometni, kurā tika pieslīpēta komandas sadarbība. Treniņnometnes laikā tika aizvadīta pārbaudes spēle ar "Rīga 2002" puišu komandu, kurā ar 5:2 tika izcīnīta uzvara.

Pēc gada pārtraukuma Latvijas izlases sastāvā atgriezusies ilggadējā valstsvienības līdere Ineses Geca-Miljone. Jau pirms diviem gadiem pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja divas mātes un divas meitas - Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, kā arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte. Turklāt šogad izlasē debitē arī jaunākā no Apsītēm - Kristiāna.

Pērn Latvijas sieviešu hokeja izlase spēlēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, tomēr zaudēja visās piecās spēlēs un izkrita grupu zemāk. Arī 2013.gadā Latvija, startējot pirmās divīzijas A grupā, kas ir otrs spēcīgākais līmenis pasaulē, piecās spēlēs palika bez punktiem, tomēr nākamajā gadā triumfēja Ventspilī notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās, iegūstot iespēju atgriezties līmeni augstāk.

Paredzams, ka rudenī Latvijas izlasi sagaidīs vēl viens svarīgs turnīrs - tai būs jāpiedalās Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet precīzas pretinieces noskaidrosies vien pēc šī gada pasaules čempionātiem.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā

Vārtsardzes: Evija Tētiņa, Kristiāna Apsīte

Aizsardzes: Anna Kubliņa, Sarma Ozmena, Aija Apsīte, Ilze Kronberga, Sindija Agare, Ilva Ivaškina

Uzbrucējas: Iveta Koka, Ieva Pētersone, Julija Mihejenko, Ilze Bičevska, Līga Miljone, Agnese Apsīte, Anna Katrīna Lagzdiņa, Ivita Krūmiņa, Ilona Ābola, Zane Apse, Katrīna Aņisimova, Inese Geca-Miljone