Latvijas hokejistēm uzvara pār mājiniecēm itālietēm saglabā cerības

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība ceturtdien Asiago ar 4:3 pārspēja mājinieces itālietes un izcīnīja otro uzvaru pasaules čempionāta I divīzijas A grupas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Ar trijās spēlēs gūtiem sešiem punktiem Latvijai vēl nav zudušas cerības uz pirmo vietu grupā.

Divus vārtus Latvijas izlasē guva Līga Miljone, bet Ievas Pētersones un Ivetas Kokas rēķinā bija pa vienam precīzam metienam. Pētersone jau 14. sekundē atklāja rezultātu, savukārt Kokas vārtu guvums otrā perioda priekšpēdējā minūtē ļāva latvietēm panākt neizšķirtu 2:2.

Trešā perioda vidū Itālijas izlase vēlreiz izvirzījās vadībā, taču divi Līgas Miljones gūtie vārti mača iznākumu izšķīra par labu Latvijai.

Turnīru Latvijas izlase sāka ar uzvaru pār Kazahstānu (5:2), bet nākamajā mačā piekāpās Ungārijas valstsvienībai (2:5), kas ar trim uzvarām trijās spēlēs ir līdere. Latvijas izlase ar sešiem punktiem ir otrajā vietā un atlikušās spēles aizvadīs piektdien pret Ķīnu un svētdien pret Nīderlandes izlasi.

Grupas uzvarētājas pēc gada startēs I divīzijas A grupā, kur spēlējošās komandas pretendē uz iekļūšanu elitē. Savukārt pēdējās vietas īpašnieces pārcelsies uz II divīzijas A grupu.

Pērn Latvijas hokejistes spēlēja pasaules čempionāta I divīzijas A grupā, bet zaudēja visās piecās spēlēs un izkrita uz zemāku līmeni.