Latvijas hokeja klubu izlase triumfē Baltijas izaicinājumu kausā

Latvijas hokeja klubu izlase svētdien Viļņā izcīnīja Baltijas Izaicinājuma kausu, finālspēlē ar 3:0 pārspējot Japānas valstsvienību, liecina organizatoru informācija.

Ar diviem vārtu guvumiem klubu izlases rindās atzīmējās Sandis Grīnbergs, bet trešos guva Kalvis Ozols.

Pirmie vārti tika gūti mača vidū, kad Latvija sodīja Japānu par skaitliskā sastāva pārkāpumu – Aleksejs Širokovs izdarīja piespēli uz vārtu priekšu, kur „Prizmas” uzbrucējs Sandis Grīnbergs pielika nūju, ieraidot ripu vārtsargam aiz muguras – 1:0. Sešas minūtes vēlāk Latvija atkal spēlēja vairākumā, Aleksejs Širokovs ar piespēli atrada Grīnbergu, kurš nedaudz pietuvojās vārtiem un ar precīzu metienu panāca 2:0.

Pēdējo periodu klubu izlase uzsāka mazākumā, kas tika veiksmīgi izturēts. Sekoja vēl viens noraidījums, tad Japānas izlases hokejists ar noteikumu pārkāpumu izlīdzināja sastāvus, un komandām spēlējot četratā pret četriem, Aleksejs Širokovs uzvarēja iemetienu, ripa nonāca pie Kalvja Ozola, kura spēcīgs metiens izrādījās neņemams vārtsargam – 3:0.

Jau tā gandrīz neiespējamo uzdevumu atspēlēt trīs vārtus kļuva vēl grūtāks trešās trešdaļas otrajā pusē, jo Japānas hokejisti saņēma divus noraidījumus pēc kārtas. Tādējādi Latvija varēja mierīgi aizsargāties un novadīt spēli līdz uzvarai, izcīnot pirmo vietu „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup” turnīrā. Kā vēsta Latvijas hokeja federācija (LHF), tad atšķirībā no iepriekšējā gada, kad līdzīgs turnīrs tika izspēlēts trīs posmos, šosezon Viļņas posms bija vienīgais.

Jau ziņots, ka B grupas ietvaros Latvijas hokeja klubu izlase ar 4:1 izvarēja Igauniju un ar 2:1 pārspēja Rumāniju, nokļūstot līderpozīcijās grupā un iekļūstot finālā.

Arī pērn Latvijas klubu izlase triumfēja Baltijas Izaicinājuma kausā.