Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - Austrija. Intervija ar Robertu Bukartu

Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - Austrija. Intervija ar Rihardu Bukartu

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - Austrija. Intervija ar Artūru Šilovu

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Šilovs pēc uzvaras: «Bullīši» ir interesants spēles pavērsiens

Artūrs Šilovs piektdien pirmo reizi hokeja vārtsarga karjerā Latvijas izlases vārtos pasaules čempionātā stājās jau spēles sākumā un deva lielu ieguldījumu, lai komanda "bullīšos" pieveiktu Austriju un saglabātu cerības uz tikšanu ceturtdaļfinālā. Šilovs intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka abas komandas parādīja spēkos līdzvērtīgu sniegumu un nepiekāpīgi cīnījās par uzvaru.

Stājoties vārtos jau spēles sākumā, Šilovam bija pavisam savādākas sajūtas nekā dienu iepriekš, kad viņš Latvijas zaudētajā mačā pret Čehiju devās laukumā uz maiņu. Rezultāts tobrīd bija 0:5 un cīņas iznākums skaidrs. Šilovs apzinājās, ka pret Čehiju neko daudz komandai palīdzēt nevarēja, lai arī abās nospēlētajās trešdaļās palika nepārspēts. Taču laukumā pavadītais laiks deva spēles sajūtas, kas palīdzēja iejusties izlases vārtos un parādīt labu sniegumu arī nākamajā mačā.

Šilovs atzina, ka pēcspēles metienu sērijas viņam patīk kā interesants spēles pavērsiens. Iespējams, tas viņam palīdzēja "bullīšos" neielaist vairāk kā vienu ripu un palīdzēt komandai izcīnīt uzvaru.

Pēc uzvaras ar pozitīvām emocijām intervijā Latvijas Televīzijā dalījās uzbrucēji brāļi Rihards un Roberts Bukarti.

Saruna ar Rihardu Bukartu

Mačā par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzītais Rihards Bukarts priecājās par lielisko un aizraujošo hokeja spēli, kur katra kļūda varēja dārgi maksāt, un iespējas bija abām komandām. Rihards bija gandarīts arī par paša gūtajiem vārtiem emocijām bagātajā mačā.

"Dēļ tā mēs dzīvojam - šādām hokeja spēlēm, jo viņas noteikti ir intersantas. Katra mazākā kļūda var dārgi maksāt. Šoreiz pozitīvs rezultāts mūsu," teica uzbrucējs.

Rihards Bukarts cer, ka komanda ar uzvaru pār Austriju līdzjutēju acīs reabilitējās par pagalam neveiksmīgo spēli dienu iepriekš pret Čehiju.

Saruna ar Robertu Bukartu

Savukārt Roberts Bukarts uzteica klātienē Somijas pilsētā Tamperē uz spēli pulcējušos Latvijas fanus, kuri komandai nodrošināja milzu atbalstu un emocionālu pacēlumu.

"Ļoti lieliska atmosfēra. Pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, kad nebija fanu, šīs emocijas un sajūtas ir tās, kāpēc visi grib braukt uz pasaules čempionātu un sisties par savu valsti," paskaidroja Roberts Bukarts.

Roberts uzteica austriešus par hokeja attīstībā sasniegto progresu, bet atgādināja, ka divi punkti par uzvaru ir kabatā Latvijai. Viņš pauda pārliecību, ka grupas kārtā atlikušajās divās spēlēs komanda izdarīs visu, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu.

"Ļoti svarīgas divas spēles un mēs sitīsimies līdz galam par ceturtdaļfinālu," uzsvēra vecākais brālis Roberts.

Latvijas izlase pēc piecām spēlēm B grupā ir 5.vietā, divus punktus atpaliekot no ceturtās pozīcijas īpašnieces Čehijas, kas aizvadījusi vienu spēli mazāk. Latviešiem grupā atlikuši divi mači - pret britiem svētdien un pret Zviedrijas valstsvienību otrdien, 24.maijā.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.