Latvijas hokeja izlases līdzjutēji: Mēs gribam pasaules čempionātu Ungārijā

Skaitītas stundas palikušas līdz brīdim, kad Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā nobalsos par 2023. gada pasaules čempionāta norisi Rīgā un Tamperē. LSM.lv aptaujāja vairākus fanus, un izrādījās, ka tie, kuri gadiem ilgi brauc atbalstīt izlasi klātienē, par šādu notikumu pavērsienu ir pat nelaimīgi.

Iepriekš tika liktas cerības, ka čempionātu varētu uzticēt Ungārijai un Slovēnijai. Bet Ungārija pēdējā brīdī atsauca savu kandidatūru.

Pirmo reizi Latvija čempionātu uzņēma 2006. gadā, tomēr daudziem gaidīto hokeja svētku vietā bija vilšanās. Proti, nespēja tikt pie biļetēm un līdz ar to arī vējā plāni klātienē beidzot redzēt visas Latvijas izlases spēles. 2021. gada čempionāts sagādāja vēl lielāku vilšanos – pandēmijas un burbuļa dēļ klātienē varēja redzēt tikai vienu spēli pret Vāciju, turklāt tikai vakcinētas personas un par bargu naudu –110 eiro. Šo vienīgo spēli pret Vāciju fani atceras ar visnotaļ dalītām jūtām – jā, ķeksītis par klātbūšanu ir ielikts, bet drošības noteikumi, maskas uz sejām laupīja iespēju izbaudīt spēli, un īstas čempionāta noskaņas nebija.

Arī patlaban, raugoties uz izredzēm, ka Sanktpēterburgas vietā 2023. gadā hokeja čempionātu uzņems Rīga un Tampere, daudzi fani vien žēli nopūšas.

"Rīgai jau bijuši divi pasaules čempionāti hokejā. Cenas būs tādas, uz kā varēs uzvārīties. Hokeja līdzjutēji vēlas braukt uz citu valsti. Organizēšana būs sasteigta, un biļešu cenas būs kosmosā. Un vēl nav zināms, kā būs ar pandēmiju," LSM.lv pauda aktīvs hokeja līdzjutējs Jānis Arums.

"Nezinu, vai Latvijai šo čempionātu vajag, un es domāju, ka vajadzētu dot iespēju rīkot čempionātu valstī, kur tas nav bijis vispār vai vismaz ne pēdējos gadus. Rīgā faniem pastāv arī iespēja netikt uz visām Latvijas izlases spēlēm, biļetēm tiekot ātri izpārdotām, tāpat arī biļešu cenas varētu būt ne tik draudzīgas un pieņemamas kā citos čempionātos," LSM.lv pauda Tamperē satiktais Alberts Jermacāns, kurš šobrīd dzīvo Lielbritānijā. "Un vienmēr ir patīkamāk tomēr aizbraukt uz čempionātu, kas notiek kādā citā valstī, jo tā ir pavisam cita pieredze ar pavisam citu atmosfēru. Ir lielāks prieks satikt draugus un savējos fanus ārpus Latvijas nekā tepat mājās. Tāpat čempionāts citā valstī daudziem faniem ir kā ceļojums – apvienots [kā divi] vienā, līdz ar to ir arī lielāka iespēja, ka fani izvēlēsies par labu tam, ja tas notiktu citviet pasaulē."

Bažas ir par to, ka biļetes būs pārāk dārgas, turklāt čempionāta laikā Rīgā būs saskrūvētas cenas it visam,

LSM.lv pauda arī Tamperē sastaptā Dina Ķuze. Arī Tamperē pabijušais Kaspars Keiselis, kurš izlasi klātienē atbalsta jau daudzus gadus LSM.lv norādīja, ka biļešu cenas uz Latvijas spēlēm būs augstas.

"Ne visi Latvijas fani varēs tikt arēnā, pat ja gribēs un varēs to atļauties," paskaidroja Keiselis. "Tikko jau bija [čempionāts] Rīgā un Tamperē,

vajag jaunu vietu, lai atgrieztos Latvijā pēc gadiem pieciem ar lielākām emocijām.

Un finālspēles tāpat būs Somijā."

Savukārt Evija Budreika, kura uz čempionātiem klātienē atbalstīt savējos dodas jau kopš 2004. gada, kad čempionāts risinājās Prāgā, neslēpa vilšanos. "Hokejs citā valstī ir kā brīvdienas. Ja katru dienu jābrauc uz mājām, tad tie nav svētki," viņa piebilda.

Ilggadēja atbalstītāja Ieva Nadziņa sarunā ar LSM.lv pauda bažas, ka Latvijas izlases spēles klātienē redzēs tie, kuriem ir blati. Turklāt, kā liecinot 2006. gada pieredze, cenas Rīgā pacelsies un iepriekšējā līmenī vairs neatgriezīsies.

Uz jautājumu, kurp līdzjutēji labāk vēlētos 2023. gadā doties, lai atbalstītu Latvijas hokeja izlasi, viennozīmīgi favorīte atbildēs ir Ungārija. Iemesli tam vairāki – pievilcīgas cenas, hokeja čempionāts tur vēl nav bijis, ir garšīgi ēdieni un vīns, un ir arī, ko redzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt