Latvijas hokeja izlasei Soču olimpisko spēļu gatavošanās posmam atvēl 120 000 latu

Latvijas olimpiskajai vienībai, lai sagatavotos ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, novirzīs 300 tūkstošus latu, bet vēl 120 tūkstošus latu saņems Latvijas hokeja izlase, piektdien pēc Latvijas nacionālās Sporta padomes sēdes žurnālistiem norādīja premjers Valdis Dombrovskis. Latvijas Hokeja federācijā (LHF) olimpiskās gatavošanās procesam vēlējās četras reizes lielāku summu.

Finanšu avots vēl tiek meklēts, jo naudu neesot iespējams piešķirt no budžeta programmas ‒ līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. "Tas [risinājumu meklēšana līdzekļu pārdalei] arī uzdots Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju," teica Dombrovskis.

Sporta padomes lēmumu par līdzekļu piešķiršanu Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks sarunā ar aģentūru BNS nosauca par gaužām pieticīgu, jo plānotie izdevumi valstsvienībai, gatavojoties atbildīgajam turnīram, ir krietni lielāki. "Mēs prasījām un mūsu gatavošanās plānā vajadzīga gandrīz četras reizes lielāka summa par 120 tūkstošiem," atzina Baldonieks, kurš nebija pārsteigts par piešķirto summu.

Viņš norādīja, ka tagad gatavošanās plānus vajadzēs mainīt un darboties taupības režīmā. Zinot, ka līdzekļu trūks, izlase jau atteikusies no neliela pārbaudes turnīra ar citu olimpisko spēļu dalībnieku piedalīšanos. "Lai aizbrauktu līdz Sočiem, vien vajadzēs vismaz 20 tūkstošus latu. Tad vēl neprognozējams cipars ir spēlētāju veselības apdrošināšana. Lai saprastu, kādi ir izdevumi, varu minēt, ka, piemēram, viena laba hokeja nūja maksā apmēram 140 latu, bet bez sešiem "kokiem" vienam spēlētājam turnīrā nav ko darīt. Bez inventāra hokeju nevar spēlēt," aģentūrai BNS pastāstīja Baldonieks.

Viņš atgādināja, ka LHF, jau rīkojot kvalifikācijas turnīru olimpiskajām spēlēm, bijuši vērā ņemami izdevumi. "Diemžēl pie mums cilvēki domā ‒ ja reiz hokeja izlase tik ilgus gadus spēlē elitē pasaules čempionātos un regulāri tiek uz olimpiskajām spēlēm, tad viss ir kārtībā ‒ un neiedziļinās, kādi līdzekļi nepieciešami, lai nokomplektētu komandu un aizvestu uz turnīru. Manuprāt, daudzi domā, ja reiz Kirovs Lipmans [LHF prezidents] ir tik turīgs, tad jau viņš visu nokārtos un viss būs kārtībā. Savukārt privāti basketbola klubi no valsts saņem pa 400 tūkstošiem latu gadā," sarūgtināts bija Baldonieks.

"Diemžēl, bet pie mums jau tā ierasts, ka slīcēju liktenis ir pašu slīcēju rokās," piebilda izlases amatpersona.

Latvijas hokejisti kopš 2002.gada piedalīsies ceturtajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Soču ziemas olimpiskās spēles notiks 2014.gadā no 7. līdz 23.februārim.

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti