Latvijas hokeja izlase smagā cīņā tomēr zaudē Vācijai

Latvijas hokeja izlase svētdien Minskā pasaules čempionāta otrajā spēlē smagā cīņā tomēr piekāpās Vācijas valstsvienībai ar rezultātu 2:3. Latvijai vārtus guva Georgijs Pujacs un Miķelis Rēdlihs, kuru nosauca par labāko 11 200 skatītāju vērotajā spēlē.

Otrajā spēlē pēc kārtas Latvijas izlase divreiz likvidēja vienu vārtu deficītu, taču izšķirošs bija Tomasa Openheimera realizētais soda metiens četrarpus minūtes pirms cīņas beigām. Pirmos vārtus vācieši guva 13.minūtē, bet pusotru minūti pirms pārtraukuma Pujacs izlīdzināja rezultātu. Otrā perioda pirmajā minūtē vācieši, izmantojot skaitlisko vairākumu, atkal izvirzījās vadībā, līdz neizšķirtu panāca Miķelis Rēdlihs.

Latvijas izlasei skaitliskajā mazākumā pirmajai bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, tomēr Andris Džeriņš izgājienā vienam pret vienu ar Vācijas vārtsargu Filipu Grubaueru palika tukšā. Vācijas hokejisti centās bieži mest pa vārtiem, un draudīgu situāciju pie Kristera Gudļevska vārtiem bija nedaudz vairāk. Pirmās trešdaļas vidū vāciešiem izdevās ātrā uzbrukumā atklāt rezultātu, kad Gudļevska apturēto ripu vārtos ieraidīja Marsels Nēbelss.

Latvijai uzbrukumā īpaši aktīvi bija Kaspars Daugaviņš un Zemgus Girgensons, pret kuru veiktais pārkāpums pusotru minūti pirms pārtraukuma palīdzēja atjaunot neizšķirtu. Spēka cīņā vārtu priekšā ripa no Pujaca un Vācijas aizsarga slidas atrada ceļu vārtos.

Vēlreiz Vācija minimālu pārsvaru ieguva jau pirmajā minūtē pēc pārtraukuma, kad Franks Mauers ar atkārtotu metienu no tuvas distances pārspēja Gudļevski. Vācieši bija tuvu trešo vārtu guvumam, kad ripa trāpīja pa vārtu stabu, toties savu iespēju izmantoja Latvijas hokejisti. Ātrā triecienā divatā pret vienu aizsargu Ronalds Ķēniņš iespēlēja ripu Miķelim Rēdliham, kurš trāpīja tukšā vārtu pusē. Trešdaļas beigās Latvijas izlase pagura un pāris minūtes gandrīz nepārtraukti cīnījās aizsardzībā savā zonā, tomēr vārtus nosargāja.

Pēc pārtraukuma jo aktīvāk spēlēja Vācijas izlase, taču atguvās arī Latvijas hokejisti un trešdaļas vidū radīja bīstamas situācijas. Uzvaras vērtus vārtus tomēr izdevās gūt Vācijai, kad četrarpus minūtes pirms spēles beigām Openheimers soda metienā raidīja ripu starp Gudļevska kājsargiem. Soda metienu Openheimers nopelnīja, kad viņu izrāvienā vienatnē pret vārtiem neatļauti kavēja Pujacs. Gudļevska aizstāšana ar sesto laukuma spēlētāju pēdējā minūtē no zaudējuma izglābties nepalīdzēja.

Trešā spēle Latvijas izlasei būs otrdien pret Kazahstānas valstsvienību, bet grupas turnīra turpinājumā līdz 20.maijam gaidīs tikšanās arī ar ASV, Krievijas, Baltkrievijas un Šveices izlasēm. Ceturtdaļfinālā tiks grupas četras spēcīgākās komandas.

Jau vēstīts, ka turnīru Latvijas izlase sestdien sāka ar Somijas pieveikšanu (3:2) un pirmo reizi pasaules čempionātā elites grupā uzvarēja pirmajā spēlē.

Pasaules čempionāta spēle:

Vācija - Latvija 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Vārtus guva: Marcels Nēbelss, Franks Mauers, Tomass Openheimers - Georgijs Pujacs, Miķelis Rēdlihs

Vārtsargi: Filips Grubauers - Kristers Gudļevskis