Latvijas hokeja izlase pret norvēģiem izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionātā. Svarīgākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien pasaules čempionātā ar 3:2 smagā spēlē uzveica atlētisko Norvēģijas izlasi un izcīnīja grupā pirmo uzvaru. Panākums saglabā latviešiem izredzes Somijā turpināt cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Vārtus pirmajā trešdaļā guva Rodrigo Ābols, izvirzot Latviju vadībā. Savukārt Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts otrajā periodā nodrošināja Latvijas izlasei divu vārtu pārsvaru. Pēdējā trešdaļa gan izvērtās sarežģīta, norvēģiem nepārtraukti uzbrūkot, tomēr ziemeļnieki spēja tikai samazināt rezultāta starpību.

Par spēlē labāko Latvijas izlasē nosauca uzbrucēju Rūdolfu Balceru.

Norvēģi jau līdz pirmās trešdaļas vidum nopelnīja divus noraidījumus, kas palīdzēja Latvijas izlasei iegūt spēles pārsvaru, bet uz rezultāta tablo arvien saglabājās divas nulles.

Rodrigo Ābols atklāj rezultātu

Rezultātu Latvijas pirmā uzbrukuma maiņa atklāja sešas minūtes pirms pārtraukuma - ripas izspēli pie tālā vārtu stabiņa precīzi noslēdza Ābols.

Norvēģi atjauno neizšķirtu

Latvijas izlase arī ar trešo mēģinājumu nerealizēja skaitlisko pārsvaru, bet norvēģi pēc piektā spēlētāja atgriešanās laukumā trešdaļas priekšpēdējā minūtē izveidoja asu pretuzbrukumu un Matss Rosseli Olsens pārspēja vārtos Elvi Merzļikinu.

Saruna ar Rodrigo Ābolu

Valstsvienības kapteinis Ābols pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda darbojās pārāk pavirši un lēni, dažbrīd pieņemot "mistiskus lēmumus", gaidot, ka viss notiks pats no sevis. Jāspēlē vienkāršāk, lai gūtu vārtus, uzsvēra Ābols.

Pēc pārtraukuma norvēģi aktivizējās uzbrukumā, vairākkārt iespiežot pretiniekus aizsardzības zonās un sagādājot daudz darba Merzļikinam. Toties par Riharda Bukarta nogāšanu no aizmugures noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja Norvēģijas hokejists Ludvigs Hofs, turklāt atstājot savu komandu uz divām minūtēm trijatā pret pieciem.

Nikolajs Jeļisejevs atgūst vadību Latvijai

Lielo skaitlisko pārsvaru nekavējās realizēt Nikolajs Jeļisejevs, ar spēcīgu metienu raidot ripu Henrika Haukelanda sargāto vārtu augšējā stūrī.

Roberts Bukarts nodrošina Latvijai divu vārtu pārsvaru

Mazākumā norvēģiem gan izdevās turpinājumā noturēties un neielaist trešos vārtus, tomēr septiņas minūtes pirms otrā pārtraukuma Roberts Bukarts precīzi trāpīja vārtu tuvajā stūrī un spēlētāju nosegtais Haukelands nespēja glābt.

Saruna ar Robertu Bukartu

Roberts Bukarts pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka bija svarīgi gūt vārtus lielajā vairākumā, jo spēles sākums komandai neizdevās, kā iecerēts. Pēdējā trešdaļā Latvijas izlasei jāturpina spiest uz pretinieku aizsardzību, piebilda trešo vārtu autors.

Norvēģi samazina rezultāta starpību

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlase nopelnīja mačā pirmo noraidījumu, taču līdz spēlēšanai mazākumā nenonāca, jo aizturētā soda situācijā Makss Krokdāls vārtu priekšā savu iespēju garām nepalaida, samazinot rezultāta starpību.

Atlikušajās 13 spēles minūtēs norvēģi turpināja aktīvi uzbrukt, izveidojot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, bet nekļūdīgi darbojās Merzļikins un aizsardzību smagā cīņā izdevās noturēt.

Pēc uzvaras arēnā skan Latvijas himna

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko hokejistu spēlē pret Norvēģiju rezultāti

Pirmajās divās spēlēs grupā Latvijas izlase zaudēja ASV un Somijai, savukārt norvēģu rēķinā ir sakāve pret mājiniekiem somiem un uzvara pēcspēles metienos pār Lielbritāniju. Pēc divām spēļu kārtām Latvijas izlase B grupā bija vienīgā, kas nebija guvusi nevienu punktu, tiesa, līdzšinējās spēles aizvadot pret vieniem no galvenajiem favorītiem.

Saruna ar Hariju Vītoliņu

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš intervijā pirms mača sacīja, ka spēles disciplīna ir ļoti svarīga, un būs jāizmanto savas iespējas, lai izcīnītu uzvaru. Skaista, vai ne tik ļoti, bet tikai uzvara būs labs rezultāts pret norvēģiem, paskaidroja treneris. "Vienalga kā, mums šodien jāvinnē," teica Vītoliņš.

Saruna ar Jāni Jaku

Savukārt Latvijas valstsvienības aizsargs Jānis Jaks pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai mazliet pieklibo vairākuma izspēle, tādēļ treniņos tiek meklēti risinājumi, lai darbotos rezultatīvāk. Jaks pauda pārliecību, ka pieturēšanās pie spēles plāna ļaus gūt panākumu. Arī mazākumā komandai, iespējams, ir epizodes, kur jānospēlē pašaizliedzīgāk, piebilda Jaks.

Saruna ar Ūli Askildu Dālstrēmu

Bijušais norvēģu uzbrucējs un pašlaik hokeja komentētājs Ūle Askilds Dālstrēms intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka valstsvienības taktika ir vērsta uz ciešu sadarbību, bet čempionāta sākums apliecināja, ka ripas pārvaldīšanā komandai tik labi nesokas. Lai realizētu sapni par ceturtdaļfinālu, Latvija ir jāuzvar, sacīja Dālstrēms.

Saruna ar Martinu Roimarku

Norvēģijas izlases uzbrucējs Martins Roimarks intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka galvenais uzsvars komandā ir uz aizsardzību, paturot prātā nepieciešamību realizēt savas iespējas uzbrukumā. Par izlases galveno mērķi Roimarks nosauca noturēšanos elites divīzijā, bet metot skatu arī uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas izlasei grupas kārtas turpinājumā līdz 24.maijam Tamperē vēl būs jāspēlē secīgi pret Čehiju, Austriju, Lielbritāniju un Zviedriju. Nākamā spēle pret čehiem būs ceturtdien.

Vēlāk pirmdien Latvijas pārstāvētajā B grupā ASV izlases pretinieki būs somi. A grupā Helsinkos dienas pirmajā mačā kanādieši ar 5:1 pārspēja Slovākijas izlasi. Dienas noslēgumā vēl sekos Francijas un Vācijas valstsvienību duelis.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.