Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē Šveicē piedzīvo zaudējumu. Spilgtākie brīži

Latvijas hokeja izlase sestdien Veinfeldenē aizvadīja pārbaudes spēli pret Šveices valstsvienību. Pirmajā trešdaļā trīs vārtu zaudējumi pārsvītroja cerības uz uzvaru, un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:5. Jau svētdien Latvijas valstsvienība lūkos revanšēties Šveicei – spēles sākums plkst. 16.30 tiešraidē LTV7 un LSM.lv.

Tikai trīs minūtes pēc spēles sākuma Šveice spēja izvirzīties vadībā – ātrs pretuzbrukums, un Dominiks Egli raidīja ripu vārtu augšējā stūrī, apspēlējot Latvijas vārtsargu Ēriku Vītolu.

Dominiks Egli izvirza Šveices hokeja izlasi vadībā

Spēles turpinājumā mājinieki spēja parādīt savu pārākumu uz ledus, kas jau septītājā spēles minūtē atkal rezultējās ar vēl vienu vārtu guvumu – Enzo Korvi raidīja ripu vārtu apakšējā stūrī.

Korvi palielina Šveices pārsvaru

Oskars Batņa par pretinieka turēšanu atstāja Latvijas izlasi mazākumā, un to izmantoja  Kalvins Tērkaufs, ar viegli pieskārienu ripai atkal apspēlēja Vītolu, un rezultāts uz tablo jau bija pavisam nepatīkams – 0:3.

Tērkaufs izmanto skaitlisko pārsvaru

Pirmās trešdaļas noslēgumā 40 sekundes Latvijai iespēja spēlēt lielajā vairākumā pieci pret trim, tomēr precizitāte pievīla, un Latvijas izlase nespēja atklāt savu bilanci. Izvērtās vēl nelabvēlīgāk – kļūda maiņā, skaitliskā sastāva pārkāpums, un otrās trešdaļas sākums Latvijas izlasei bija jāiesāk skaitliskajā mazākumā.

Otrās trešdaļas turpinājumā Latvijas izlasei atkal iespēja spēlēt lielajā vairākumā pieci pret trim. Iespējas bija, bet... vārtu stabiņš, un arī pretinieku vārtsarga meistarība, un atkal neizdevās atvērt Latvijas izlases bilanci. Tomēr Latvijas valstsvienības spēlētāji rādīja jau skatāmāku hokeju.

Otrās trešdaļas otrajā pusē Jānim Jakam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un apspēlēt pretinieku vārtsargu, izceļoties ar pirmo vārtu guvumu šajā spēlē. Un pārtraukumā puiši varēja doties mazliet labākā noskaņā.

Jānis Jaks izceļas ar vārtu guvumu un samazina vārtu starpību

Trešajā trešdaļā Nikolajs Jeļisejevs, spēlējot skaitliskajā vairākumā, spēja piemānīt pretinieku vārtsargu, un rezultāta starpība jau bija samazinājusies līdz minimumam.

Jeļisejevs panāk 2:3

Šveices hokejisti turpināja aktīvu hokeju, radot bīstamus momentus pie vārtiem, taču Vītols bija glābējs. Dažas minūtes līdz trešdaļas beigām Latvijas izlase palika mazākumā, ko meistarīgi spēja izmantot šveicieši – vārtu guvums Kiliana Montē rēķinā.

Šveices hokeja izlase atjauno divu vārtu starpību

Diemžēl pēdējā sekundē šveiciešiem vēl viens vārtu guvums – Vītols bija nomainīts pret laukuma spēlētāju, un ripa ielidoja tukšos vārtos. Latvijas izlase piekāpās ar 2:5.

Pēdējā sekundē sāpīgs vārtu zaudējums

Latvijas izlase uz Šveici devusies bez galvenā trenera Harija Vītoliņa, kuru mājās noturējusi slimība.

Aizvadītajā nedēļā pārbaudes spēlē viesos pret Franciju Latvijas izlase vispirms piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, bet otrajā dienā svinēja uzvaru ar 3:2.

Vēl izlase aizvadīs pārbaudes spēles ar Kazahstānas izlasi tepat Rīgā, un tas notiks 8. un 9. maijā.

Latvijas izlase hokeja čempionātā spēlēs B grupā, kas spēles aizvada Tamperē. Pretiniekos Somija, ASV, Norvēģija, Čehija, Austrija, Lielbritānija un Zviedrija. Čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29. maijam.