Latvijas hokeja izlase pārbaudes turnīru Dānijā sāk ar Austrijas sagraušanu

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra pirmajā spēlē Dānijā ar rezultātu 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) pārspēja Austriju.

Ar diviem gūtiem vārtiem Latvijas izlases rindās izcēlās Roberts Bukarts, kurš šajā turnīrā pilda valstsvienības kapteiņa pienākumus.

Mača rezultātu atklāja valstsvienības debitants Rolands Vīgners, kurš izcēlās ar individuāli meistarīgu spēli, apspēlējot divus pretiniekus. Turpinājumā austrieši vienus vārtus atguva, bet Rihards Bukarts līdz pirmās trešdaļas beigām atjaunoja Latvijas izlasei vadību. Otrajā trešdaļā Bruno Zabis panāca divu vārtu pārsvaru latviešiem, bet trešajā periodā divreiz precīzi meta Roberts Bukarts, kā arī ar gūtiem vārtiem atzīmējās Edgars Kulda, latviešiem svinot pārliecinošu uzvaru.

Piektdien latvieši spēkosies ar Franciju, bet sestdien būs mačs ar turnīra saimnieci Dāniju.

Latvijas izlases nākamā pretiniece Francija turnīru iesāka ar zaudējumu 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) Dānijai.

Maijā turpat Herningā Latvijas izlase aizvadīs arī 2018.gada pasaules čempionāta augstākās divīzijas apakšgrupu turnīra spēles.

Pirms došanās uz Dāniju Boba Hārtlija vadītā izlase trenējas Rīgā. Latvijas izlases sastāvā ir vairāki debitanti, kuru vidū ir Rūdolfs Kalvītis, Rolands Vīgners un Rūdolfs Polcs.

Tāpat sastāvā iekļauts pieredzējušais Mārtiņš Cipulis, kurš šosezon pārstāv valsts čempioni "Kurbadu". Komandā ir arī Čehijas čempionātā rezultatīvi spēlējošie Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs un Oskars Cibuļskis.

Vienībā ir arī trīs Rīgas "Dinamo" hokejisti - Guntis Galviņš, Edgars Kulda un Rihards Bukarts, lai gan rīdziniekiem tajā pat laikā paredzēts pārbaudes turnīrs Šveices pilsētā Davosā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase aizpagājušo svētdien pārbaudes spēlē Rīgā ar 0:2 zaudēja Kanādas izlasei, kas gatavojās Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Šajā mačā mājinieku rindās bija arī virkne vadošo spēlētāju, kā, piemēram, Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Elvis Merzļikins un citi.

Latvijas izlase novembrī jau piedalījās EiHC turnīrā Francijā, kur izcīnīja trīs uzvaras tikpat spēlēs, svinot pārliecinošu panākumu.