Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēļu sēriju sāk ar zaudējumu Francijā

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Francijā ar 1:2 zaudēja mājinieku izlasei pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties pasaules čempionātam. Vēl vienu savstarpēju spēli abas komandas aizvadīs piektdien.

Mājinieki pa vieniem vārtiem guva pirmajās divās trešdaļās, bet trešajā periodā Oskars Batņa samazināja rezultāta starpību.

Franči rezultātu līdz pirmās trešdaļas vidum atklāja ātrā pretuzbrukumā. Morēns Bovē vārtu priekšā bija ātrāks par Latvijas aizsargiem un piespēli no laukuma malas pārvērta vārtu guvumā, pārspējot vārtsargu Gustavu Dāvi Grigalu. Otrajā periodā mājinieki izmantoja skaitlisko vairākumu, kad uz piecām minūtēm bija noraidīts Mārtiņš Dzierkals. Kevins Bozons vārtu priekšā pielaboja Žordana Bugro mestās ripas lidojumu un panāca 2:0.

Pēdējā trešdaļā Batņa precīzi pielaboja Patrika Ozola metienu no zilās līnijas un uzlaboja Latvijas izlases cerības, taču atlikušajās 14 minūtēs rezultāts vairs nemainījās. Tuvāk vēl vienam vārtu guvumam bija franči, līdz pāris pēdējās minūtēs Latvijas hokejisti viņus iespieda aizsardzības zonā, tomēr arī vairākumā panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Latvijas izlase spēlēm Francijā piesaistīja lielākoties gados jaunus hokejistus, kuri pretendē uz vietu sastāvā. Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītā komanda uz Francijas pilsētu Epinālu devās ar trim vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 12 uzbrucējiem.

Uz Franciju neaizbrauca savainotie Kristaps Zīle, Renārs Krastenbergs un Andris Džeriņš, kā arī saslimušie Rihards Bukarts un Jānis Jaks. Gatavošanos Rīgā turpina Rodrigo Ābols, Miks Indrašis, Ronalds Ķēniņš, Artūrs Kulda un Kārlis Čukste.

Francijas izlases sastāvā pārbaudes spēlēm pret Latviju lielākoties tika iekļauti lielākoties pašmāju klubu hokejisti, taču pārstāvētas mājiniekiem ir arī Šveices, Somijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Čehijas un ASV studentu sporta komandas.

Otro spēli 22.aprīlī tiešraidē plkst. 20.50 varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Latvijas izlasei pēc atgriešanās no Francijas līdz pasaules čempionātam būs vēl četras pārbaudes spēles, viesos tiekoties ar Šveici 30. aprīlī un 1. maijā, kā arī 8. un 9. maijā "Arēna Rīga" ar Kazahstānu. Uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienība dosies 11. maijā.

Pasaules čempionāts Somijā risināsies no 13. līdz 29. maijam. Latvijas izlasei grupas kārtā būs jātiekas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām.