Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē zaudē Norvēģijai

Latvijas hokeja valstsvienība Rīgā, tiekoties ar Norvēģijas ripas meistariem, aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra. Uzvaru ar 4:1 guva norvēģi.

Vienīgos vārtus Latvijas labā guva Zemgus Girgensons.

Pēc spēles tika aizvadīts arī papildlaiks un pēcspēles metienu sērija. Papildlaikā ar 1:0 pārāki bija Norvēģijas spēlētāji. Arī pēcspēles metienos Latvijas izlasei neizdevās tikt pie panākuma.

Par labāko Latvijas spēlētāju tika atzīts Jānis Jaks.

Jau spēles otrajā minūtē ar teicamu metienu rezultātu atklāja Norvēģijas spēlētāji.

Norvēģija atklāj rezultātu

Līdz perioda beigām abām komandām bija iespējas gūt vārtus, taču rezultāts palika nemainīgs.

Smirnova komentārs pēc pirmās trešdaļas

Otrā perioda ievadā, pēc grūdiena apmalē, tiesības vairākumā spēlēt guva Latvijas izlase. Šī iespēja palika neizmantota, turklāt Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēlētājs Matss Dzukarello Osens pēc sava noraidījuma izciešanas izrāvās vienatnē pret vārtsargu, taču tika kavēts,  nopelnot "bullīti". To prasmīgais hokejists realizēja, dubultojot pārvaru.

Trešdaļas vidū norvēģi panāca jau 0:3.

Norvēģi gūst trešos vārtus

Uzreiz Latvijas hokejistiem vienus vārtus izdevās atgūt. Ātrajā pretuzbrukumā pēc teicamas Mika Indraša piespēles vārtus guva Zemgus Girgensons. Viņam tie bija trešie vārti divās pārbaudes spēlēs.

Girgensons gūst vārtus Latvijas labā

Neilgi pirms pārtraukuma norvēģi atjaunoja trīs vārtu vadību.

Rezultāts kļūst 1:4

Pēc otrā perioda Lauris Dārziņš pauda, ka abas izlases rāda līdzvērtīgu spēli, taču norvēģi prasmīgāk noslēdz savus uzbrukumus.

Dārziņa komentārs pēc otrā perioda

Pēdejā trešdaļā netrūka asumu. Vairākas reizes Latvijas hokejisti norībināja vārtu konstrukcijas, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Intervija ar Jaku

Piektdien abu komandu savstarpējā cīņa noslēdzās ar rezultātu 4:2 Latvijas labā.

Līdz šim Latvijas un Norvēģijas izlases nūjas krustojušas 34 reizes un 19 spēlēs uzvaru svinējuši Latvijas hokejisti.

Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols pauda, ka treneris Harijs Vītoliņš paveicis izcilu darbu komunikācija ar izlasi. Tāpat viņš norādīja, ka federācija nodrošina maksimāli kvalitatīvus treniņu apstākļus, lai spēlētajiem nebūtu pamata ne par ko sūdzēties.

Koziols arī sacīja, ka tikko traumu sadziedējušais Girgensons uzreiz bija gatavs doties palīdzēt izlasei.

Saruna ar Koziolu

Trenera Vītoliņa komentārs pirms spēles

Saruna ar izlases spēlētāju Haraldu Egli

Jau 26. augustā Latvijas hokeja izlase sāks cīņas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kur par vienīgo ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm cīnīsies ar Itālijas, Ungārijas un Francijas hokeja valstsvienībām.

Arī Norvēģijai vēl olimpiskā ceļazīme ir jāizcīna, un tā turnīru aizvadīs Oslo.