Neieskaita Slovākijas vārtu guvumu

Slovākija - Latvija 1:2

Spēles momenti Latvija-Slovākija

Latvijas hokeja izlase pagarinājumā pārspēj slovākus pārbaudes mačā. Spilgtākās epizodes

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase otrdien pārbaudes spēlē viesos Pještanos ar 2:1 pagarinājumā pārspēja mājinieci Slovākiju.

Vārtus Latvijai pamatlaikā guva Mārtiņš Karsums, bet pagarinājumā uzvaru nodrošināja Renārs Krastenbergs. Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Jāni Kalniņu.

Latvijas izlasei izdevās enerģiskāks spēles sākums, līdz mājinieki spēja iegrožot pretinieku aktivitāti un neļāva izvērsties uzbrukumā.

Adams Liška izvirza Slovākijas izlasi vadībā

Slovāki rezultātu atklāja trešās minūtes izskaņā, kad Kalniņa vārtu priekšā doto rīcības brīvību izmantoja Adams Liška.

Mārtiņš Karsums atjauno neizšķirtu

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase kāpināja tempu un slovākiem vairāk bija jācīnās savā zonā. Nevainojami izspēlētā uzbrukumā 26.minūtē Karsumam atlika trāpīt tukšos vārtos.

Neieskaita Slovākijas izlases vārtu guvumu

Mājinieki ātri revanšējās, taču Mihala Hovana vārtu guvums netika ieskaitīts, jo vārtu laukumā tika kavēts Kalniņš. Otrās trešdaļas beigās vairāk darba bija Denisam Godlam slovāku vārtos, bet vārtu guvumā pārsvaru Latvijas izlasei neizdevās pārvērst.

Arī trešajā periodā viesiem bija vairākas labas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr savas iespējas neizdevās realizēt ne Karsumam, ne Kasparam Daugaviņam un Laurim Dārziņam. Vairākkārt slovākus no vārtu zaudējuma glāba Godla, kuru pēc spēles atzina par labāko mājinieku sastāvā.

Savukārt pagarinājumā viens pret Latvijas vārtiem nonāca Miroslavs Muha, bet nevainojami nospēlēja Kalniņš. Slovāki uzbruka vairāk, toties rezultatīvi bija viesi.

Renārs Krastenbergs gūst uzvaras vārtus

Krastenbergs ar plaukstas metienu raidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Pēcspēles metienu sērija

Arī pēcspēles metienu sērijā, kas risinājās neatkarīgi no spēles rezultāta, Latvijas izlase bija pārāka ar 3:2. Precīzi Latvijai bija Miķelis Rēdlihs, Roberts Bukarts un Daugaviņš.

Trešdien plkst. 17 pēc Latvijas laika abas komandas tiksies vēlreiz.

Latvijas izlasē ir iekļauti vairāki potenciālie izlases līderi, tostarp par kapteini ieceltais Daugaviņš, kam pirmajā uzbrukuma maiņā partneri bija Miks Indrašis un Lauris Dārziņš.

Pārbaudes spēlēs Slovākijā izlases galvenais treneris ir Artis Ābols, kam palīdz Raimonds Vilkoits un Edgars Masaļskis. Valstsvienības oficiālais galvenais treneris Bobs Hārtlijs vēl ir aizņemts Krievijas klubā Omskas apgabala "Avangard", kas finālsērijā turpina cīņu par Gagarina kausu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

Slovākijas valstsvienības galvenais treneris Kreigs Remzijs spēlēs pret Latviju izvēlējās pārbaudīt virkni jauno hokejistu. Nedēļas nogalē slovāki aizvadīs nākamās divas pārbaudes spēles pret Vāciju.

Gatavojoties pasaules meistarsacīkstēm, Latvijas valstsvienības kandidāti aprīlī divās pārbaudes spēlēs uzveica Latvijas U-18 izlasi, kas 26. aprīlī ASV startēs savas vecuma grupas pasaules čempionātā. Latvijas valstsvienībai pirms pasaules čempionāta paredzētas vēl divas pārbaudes spēles Rīgā 14. un 15. maijā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Rīgā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam.