Vācija - Latvija 2:3
Starptautisks turnīrs hokejā. Latvija – Polija. Tiešraide

Vācijas kauss hokejā. Fināls. Apbalvošanas ceremonija

Latvijas hokeja izlase pagarinājumā gūst vārtus, pirmoreiz izcīna Vācijas kausu. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien finālā Krēfeldē ar 3:2 pagarinājumā pārspēja mājinieci Vāciju un pirmoreiz izcīnīja Vācijas kausu. Tradicionālajā hokeja turnīrā Latvijas izlase guva divas uzvaras trijās spēlēs.

Uzvaras vārtus finālmača pagarinājuma 5.minūtē guva Frenks Razgals, kam tas bija otrais precīzais metiens spēlē. Razgalu atzina par finālmačā labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Frenka Razgala iemestie uzvaras vārti

Pirmajā trešdaļā nonākusi iedzinējos, Latvijas izlase pāris minūtes pirms pārtraukuma pavērsa spēles ritējumu savā labā un izvirzījās vadībā. Neizšķirtu vācieši atjaunoja pēdējā trešdaļā, bet papildlaikā Latvijas valstsvienība iemeta izšķirošo ripu.

Janiks Zeidenbergs ievirza ripu Latvijas vārtos

Vācijas izlase rezultātu atklāja pirmās trešdaļas vidū, Janikam Zeidenbergam pielabojot ripas lidojumu Artūra Šilova vārtu priekšā. Turpretim 18.minūtē Latvijas valstsvienība ar 11 sekunžu intervālu iemeta divus vārtus un pārņēma vadību.

Gatis Sprukts panāk 1:1

Gatis Sprukts realizēja skaitlisko vairākumu, pārspējot spēlētāju piesegto vārtsargu Matiasu Nīderbergeru.

Frenks Razgals izvirza Latvijas izlasi vadībā

Savukārt Frenks Razgals izslidoja vārtu priekšā un pēc apgriešanās ap savu asi trāpīja vārtos.

Vairāk vārtu gūšanas iespēju otrajā periodā bija Latvijas hokejistiem, tomēr mazliet pietrūka precizitāte, turklāt vārtos bez kļūdām darbojās Nīderbergers.

Marks Mihaeliss nodrošina Vācijai neizšķirtu

Panākt neizšķirtu vāciešiem pēdējā trešdaļā palīdzēja iespēja vairāk nekā minūti spēlēt piecatā pret trim. Ilgu ripas izspēli ar spēcīgu metienu no netālas distances noslēdza Marks Mihaeliss. Vācijas izlase aktīvāk uzbruka un biežāk apdraudēja Šilova vārtus, savukārt latviešiem bija iespēja divreiz spēlēt vairākumā, kas gan nelīdzēja tikt pie vārtu guvuma.

Pagarinājumā spēlējot trijatā pret trim, abas komandas daudz kontrolēja ripu, līdz Razgals spēja izrauties viens pret Nīderbergeru un guva uzvaras vārtus.

Pirmajās spēlēs turnīrā Latvija uzveica Vācijas U-23 olimpisko izlasi (4:2) un piekāpās Vācijas valstsvienībai (0:2). Tā kā Vācijas valstsvienība pārspēja arī savu olimpisko maiņu (7:2), mājinieki tāpat kā Latvijas izlase trīs komandu turnīrā pēc apļa izspēles nonāca finālā.

Galvenā trenera Arta Ābola vadītajā Latvijas izlasē tika iesaistīti daudzi pieredzējuši hokejisti, kas pandēmijas ietekmētajā sezonā ir palikuši bez kluba, taču sastāvā bija arī jauni spēlētāji. Infekcijas riska mazināšanai nepieaicināja ārzemēs spēlējošus hokejistus. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un valstsvienības vadība turnīru Vācijā nosauca par nepieciešamu spēļu prakses iegūšanai.

Mājinieku valstsvienību pēc galvenā trenera Toni Sederholma inficēšanās ar koronavīrusu vadīja Stefens Cīše un Tomass Popīšs. Vācijas valstsvienībā lielākoties iekļāva spēlētājus no vietējās spēcīgākās līgas, kur spēles nenotiek, un par iespējām sākt sezonu lems 19.novembrī.

Pēc vairāku komandu dalības atteikuma Latvijas izlase bija vienīgā, kas turnīra norises vietā ieradās no ārzemēm. Pandēmijas ierobežošanai ieviesto noteikumu dēļ turnīrs risinājās bez skatītājiem tribīnēs, bet komandas izolācijā no ārpasaules uzturējās "burbulī".

Vācijas kausa izcīņa notiek kopš 1987.gada. Latvijas valstsvienība turnīrā piedalās otro reizi kopš debijas 2006.gadā.