Rīta Panorāma

Spānijā karstuma vilnis

Intervija ar LTV sporta korespondentu Matīsu Timofejevu

Latvijas hokeja izlase meklē savu spēli, gatavojas pasaules čempionātā izšķirošajiem notikumiem

Latvijas izlase pirms pēdējās spēles pasaules čempionāta grupas kārtā saglabā cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, lai arī iepriekš uzvarētajās cīņās panākumi tika gūti ne bez sarežģījumiem. Aizvadītās sešas spēles nav devušas skaidru atbildi, kāds īsti ir Latvijas hokeja izlases spēles rokraksts.

Arī uzvarētajā spēlē pret britiem Latvijas izlasei neizdevās piepildīt ieceri sākt spēli ātri un agresīvi, kas ļautu jau mača sākumā gūt virsroku laukumā. Izlases vadība un spēlētāji uzsver, ka svarīgākais ir uzvara, bet skaidras atbildes par bālajiem spēļu sākumiem īsti nav. Komandā svētdien valdīja atvieglojums pēc sarežģītā cīņā izcīnītās uzvaras pār grupas pastarīti Lielbritāniju, tikai pēdējā trešdaļā pārņemot vadību.

Latvijas izlases spēlētāju sejās gan varēja redzēt, ka iemesls varētu būt psiholoģiskais slogs un atbildības radītais spiediens, kas liedz sasniegt labāko rezultātu. Hokejisti vēlas pārstāvēt savu valsti un jūt atbildības smagumu, kas ietekmē sniegumu laukumā.

Vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien otro reizi pasaules čempionātā tika nomainīts spēles gaitā. Mačā pret Lielbritāniju tas bija treneru lēmums, lai uzmundrinātu komandu, kas pēc trešo vārtu zaudējuma nonāca iedzinējos ar 1:3. Merzļikins pēc nomainīšanas bija redzams laukuma malā ar ledus kompresi uz pēdas, tomēr turnīra gaitā komandas vadība neatklāj, vai Elvim ir trauma, kuras dēļ viņš pasaules čempionātā laukumā vairs nedosies.

Lai sasniegtu ceturtdaļfinālu, Latvijai pēdējā spēlē grupas kārtā otrdien pamatlaikā jāuzveic zviedri un jācer, ka ASV vai Čehijas izlase pamatlaikā zaudēs abās atlikušajās cīņās. Amerikāņi un čehi pirmdien aizvadīs savstarpējo spēli, bet grupas kārtas noslēgumā otrdien ASV izlase spēlēs pret norvēģiem, tikmēr čehu pretinieki būs mājinieki Somijas hokejisti.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi svētdien, 29. maijā.