Latvijas hokeja izlase lauž tradīcijas un sāk pasaules čempionātu ar uzvaru pār somiem

Latvijas hokeja izlase sestdien Minskā, uzsākot pasaules čempionātu, pirmajā cīņā ar rezultātu 3:2 pārspēja spēcīgo Somijas komandu, tā laužot hokeja līdzjutējiem nepatīkamu tradīciju uzsākt pasaules čempionātu ar zaudējumu vai neizšķirtu.

Vārtus Latvijai pasaules čempionātos pirmajā uzvarā pār Somiju guva Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks un Artūrs Kulda. Par labāko tūkstošiem Latvijas fanu "Minsk Arena" atbalstītajā izlasē nosauca Daugaviņu.

Līdz cīņas vidum Latvijai bija spēles pārsvars, bet vēlāk spēku samērs izlīdzinājās. Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 1:2, tomēr spēja pēdējā trešdaļā gūt divus vārtus un izcīnīt vēsturisku uzvaru.

Latvijas izlase pēc neveiksmīgas epizodes nonāca iedzinējos, kad Rodrigo Laviņa no vārtu priekšas prom raidītā ripa trāpīja pa kāju Mikam Salomeki um ielidoja vārtos. Tomēr Latvijas hokejisti ātri panāca izlīdzinājumu, kad 7. minūtē ātrā uzbrukumā Daugaviņš ieslidoja zonā un aizsarga aizsegā ar metienu no zonas vidus pārspēja vārtsargu Peku Rinni. Pirmajā trešdaļā pēc Jeres Karalahti spēka paņēmiena pie apmales laukumu savainojuma dēļ pameta uzbrucējs Juris Štāls, kurš spēlē vairs neatgriezās.

Pēc pārtraukuma arvien karstāk kļuva pie Somijas izlases vārtiem, un Rinnem atšķirībā no Edgara Masaļska darba netrūka. Latvijas valstsvienība pēc trim pretinieku noraidījumiem ilgstoši spēlēja vairākumā, tomēr Rinne noturēja somu aizsardzības pēdējo līniju. Savukārt ziemeļnieki izmantoja savu iespēju vairākumā, un ar otrajā trešdaļā pirmo metienu pa Masaļska vārtiem Tūka Mantila vēlreiz izvirzīja Somiju vadībā. Pēc gūtajiem vārtiem un vēl viena noraidījuma Latvijas izlasē spēku samērs laukumā izlīdzinājās.

Izlīdzinājumu Latvijas hokejisti panāca pēdējās trešdaļas vidū skaitliskajā vairākumā, kad Sotnieka tāls plaukstas metiens atrada ceļu spēlētāju aizsegtā Rinnes vārtos. Savukārt Kulda ar tālu metienu no zilās līnijas nepilnas astoņas minūtes pirms cīņas beigām guva uzvaras vārtus. Visus somu centienus panākt neizšķirtu Latvijas hokejisti apturēja.

Dienas pēdējā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā ASV izlase ar 3:2 uzveica Šveici. ASV ar uzvarām pirmajās divās spēlēs ir grupas līdere, savukārt A grupā vadībā ir Kanāda, kas sestdien izcīnīja pirmo uzvaru, ar 4:1 pārspējot Slovākiju.

Nākamajā spēlē Latvijas valstsvienība svētdien tiksies ar Vāciju, kas grupas turnīru sāka ar uzvaru pēcspēles metienos pār Kazahstānu (2:1). Grupas spēļu turpinājumā Latvijas hokejistiem līdz 20.maijam būs jātiekas arī ar Kazahstānas, ASV, Krievijas, Baltkrievijas un Šveices valstsvienībām. Četras spēcīgākās grupas komandas no šī astoņnieka iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēle:

Somija - Latvija 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Vārtus guva: Mika Salomeki, Tūka Mantila - Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks, Artūrs Kulda

Vārtsargi: Peka Rinne - Edgars Masaļskis