Latvijas hokeja izlase pakutina nervus olimpiskajiem čempioniem, taču piekāpjas Somijai. Svarīgākie mirkļi

Pasaules čempionātā hokejā Latvijas valstsvienība Sestdien Tamperē godam izturēja eksāmenu pret Somijas izlasi, piedzīvojot skaistu zaudējumu ar 1:2. Lai gan vismaz punkts šajā spēlē būtu bijis pelnīts.

Eksāmens tas arī tādā ziņā, ka “Nokia Arena” sestdienas vakarā bija skatītāju pilna. Kā jau visas mājinieku spēles, arī uz šo biļetes maksāja bargu naudu, taču tas nav atturējis somus no skatīšanās, bet Latvijas izlases līdzjutēju skaits arēnā – salīdzinoši niecīgs.

Latvijas izlase gatavojas spēlei pret olimpisko čempioni Somiju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lai gan piektdienas Latvijas izlases zaudējumā ātrajai ASV izlasei ar rezultātu 1:4 Merzļikins īsti nebija “savā ādā”, tieši viņam tika uzticēts sargāt vārtus. Vismaz šādi izteicies izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Galvenais treneris arī prognozēja, ka noguruma fāze Latvijas izlasei varētu būt – divas spēles pēc kārtas, bet arī pretinieki sestdien aizvada otro spēli pēc kārtas – piektdien ar 5:1 Somijas izlase uzvarēja Norvēģiju. Taču Vītoliņš pēc sestdienas treniņa arī norādīja, ka Latvijas izlasei momenti būs, un tie ir jārealizē.

Moments tiešām bija, un jau devītajā minūtē Latvijas izlasē izdevās izvirzīties vadībā – lieliska saspēle ātrajā pretuzbrukumā, un Rūdolfs Balcers atklāja spēles rezultātu. Spēle turpinājās gana asi, abām komandām bija lieliskas iespējas, taču rezultātā pirmajā trešdaļā tās vairāk nerealizējās, un pārtraukumā Latvijas izlase varēja doties labā noskaņojumā.

Rūdolfs Balcers atklāj rezultātu

Vārtu autors Balcers pēc pirmās trešdaļas atklāja, ka izdodas laba spēle un jāturpinā tāpat vai arī pat vēl stingrāk. Vairāk gan jātiek pretinieku zonā, jāaizķeras tur, un jāspēlē mazliet agresīvāk aizsardzības zonā.

Saruna ar Balceru pēc 1. trešdaļas

Otrās trešdaļas vidū neveiksmīgas epizodes rezultātā Somija realizēja vairākumu – Sakari Manninens ieraidīja ripu Merzļikina sargātajos vārtos, panākot rezultāta izlīdzinājumu 1:1. Pēc tam somi turpināja aktīvu spēli, vairākkārt apdraudot Merzļikina sargātos vārtus.

Somija izlīdzina rezultātu

Aizsargs Kristaps Zīle pēc otrās trešdaļas norādīja, ka komandai ir vairāk jāstrādā ar kājām, jātiek pretiniekiem līdzi. Viņš uzsvēra, ka sapratne ar Elvi ir ļoti laba. “Ja iemetīsim golu, ļoti labas iespējas pabeigt šo spēli uz pozitīvas nots,” pauda Zīle.

Trešā trešdaļa turpinājās diezgan piesardzīgi abu komandu izpildījumā. Trešās trešdaļas noslēgumā Mārtiņš Dzierkals nopelnīja noraidījumu, un Mikaels Granlunds izvirzīja Somiju vadībā.

Somija izvirzās vadībā

Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Drīz vien pret Rihardu Bukartu tika pielietots spēka paņēmiens – uz laukuma asinis. Tomēr noraidījums netika iedots. Elvis atgriezās vārtos tieši laikā, lai glābtu izlasi no vārtu zaudējuma. Pēdējās sekundes bija īpaši  saspringtas, tomēr rezultāts – skarbs zaudējums.

“Vakardienu ar šodienu nevar salīdzināt,” pēc spēles norādīja pieredzējušais izlases spēlētājs Ronalds Ķēniņš, sakot, ka aizvadīts solīds mačs. “Jāaizmirst šis mačs un jāiet uz priekšu,” norādīja Ronalds.

Intervija ar Ronaldu Ķēniņu

Viņš pauda, ka noraidījums Dzierkalam no tiesnešu puses bijis nevajadzīgs – viņi savā ziņā spēli norakuši. Bet turpmāk vairāk jācenšas izmantot vairākumi.

Izlases debitants Arvils Bergmanis norādīja, ka komanda bija gatavojusies Somijas izlasei – ātrai un labai komandai. “Bija lieliskas iespējas uzvarēt šo spēli, bet ir, kā ir,” norādīja debitants.

Intervija ar Arvilu Bergmani

Svētdien izlasei brīvdiena. Bergmanis norādīja, ka uzdevums būs atpūsties un gatavoties spēlei pret Norvēģiju.

Izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš norādīja, ka šajā spēlē bija pelnīts vismaz viens punkts. Puiši ievēroja spēles plānu. “Jāvērtē tas, ka mēs spēlējām pret olimpiskajiem čempioniem, un mēs praktiski nekur viņiem nezaudējām,” izteicās Vītoliņš, piebilstot, ka puišiem ar pašatdevi un disciplīnu viss ir kārtībā.

Intervija ar Hariju Vītoliņu

Runājot par Dzierkala noraidījumu, Vītoliņš norādīja, ka tiesneši pēc spēles pienākuši un atvainojušies, ka pieļāvuši kļūdu. Viņaprāt, pēdējās piecas minūtes spēlē ir jāļauj spēlēt.

Sestdien vēl tika aizvadītas vairākas spēles. B grupā Tamperē Zviedrijas izlase ar 3:1 uzvarēja Austriju, bet Čehijas valstsvienība ar 5:1 - Lielbritāniju. Savuārt A grupā Dānijas izlase ar 9:1 sagrāva Kazahstānu, Šveice ar 5;2 uzvarēja Itāliju, un Vācija ar 2:1 bija pārāka par Slovākiju.

Pasaules čempionāts hokejā Tamperē un Helsinkos norisinās no 13. līdz 29. maijam. Latvija jau iepriekš cieta zaudējumu pret ASV, bet vēl gaidāmas spēles ar Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas izlasēm.