Latvijas hokeja izlase

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Slovēnija. Intervija ar Kristeru Gudļevski

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Francija. 0:1

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija - Slovēnija

Latvijas hokeja izlase Daugaviņa jubilejas spēlē «bullīšos»uzveic slovēņus. Svarīgākās epizodes

Latvijas hokeja izlase kapteiņa Kaspara Daugaviņa simtajā spēlē valstsvienībā ceturtdien pārbaudes turnīru Liepājā sāka ar uzvaru pēcspēles metienos 3:2 pār Slovēniju. Pēc pārliecinošas pirmās trešdaļas laukuma saimniekiem spēles turpinājums izvērtās sarežģītāks, kas gan neliedza Četru nāciju turnīru sākt ar panākumu.

Vārtus uzvarētājiem pamatlaikā guva Rihards Melnalksnis un Ralfs Freibergs, bet pēcspēles metienos precīzi bija Miks Indrašis un Deniss Smirnovs. Par labāko Latvijas komandā atzina vārtsargu Kristeru Gudļevski.

Intervija ar Kristeru Gudļevski

Pēc uzvaras Gudļevskis intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka priecājas par iespēju sezonas laikā izlases hokejistiem satikties un veidot stiprāku kolektīvu. Savukārt smago cīņas gaitu Gudļevskis izskaidroja ar komandas pārmērīgo pašpaļāvību, ko slovēņi izmantoja.

Pēcspēles metienu sērija

Mājiniekus vadībā izvirzīja Melnalksnis, no vārtu priekšas noslēdzot uzbrukumu pusotru minūti pirms pirmā pārtraukuma. Viesi otrajā trešdaļā gan panāca neizšķirtu, gan līdzsvaroja spēku samēru spēlē, ko labāk sāka Latvijas izlase. Freibergs pēdējā trešdaļā atjaunoja Latvijai vienu vārtu pārsvaru, bet līdz uzvarai pamatlaikā pietrūka astoņu sekunžu, jo rezultātu izlīdzināja savus otros vārtus mačā guvušais Roks Tičars.

Rihards Melnalksnis atklāj rezultātu

Latvijas valstsvienība pirmajā trešdaļā daudz vairāk kontrolēja ripu, tostarp pretinieku zonā, bet jo īpaši aktivizējās pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma. Rezultatīvajā uzbrukumā Deivids Sarkanis no aizvārtes atspēlēja ripu vārtu priekšā, kur precīzi meta Melnalksnis, gūstot savus pirmos vārtus valstsvienībā.

Intervija ar Rihardu Melnalksni

Šveices klubā Langnau "Tigers" spēlējošais Melnalksnis pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka viņam atlika tikai iemest tukšos vārtos pēc teicamas Sarkaņa piespēles. Uzbrucējs pastāstīja, ka komanda labi sāka spēli, tomēr vēl bijis jūtams, ka kopā aizvadīti tikai trīs treniņi, kas izpaudies nepietiekami raitā sadarbībā.

Roks Tičars gūst vārtus Slovēnijai

Vairāk darba mājinieku vārtos Gudļevskim bija otrajā periodā, bet tuvāk otro vārtu guvumam bija Latvijas izlase, īpaši perioda vidū, kad divas minūtes spēlēja vairākumā. Savas iespējas laukuma saimnieki neizmantoja, un pēc kļūdas aizsardzībā rezultāts kļuva neizšķirts. Tičars trāpīja pa gaisu piespēlētai ripai un no sarežģītas pozīcijas bija precīzs. Panākuši neizšķirtu, slovēņi aktivizējās un ar agresīvu spēli radīja biežākus draudus pretinieku aizsardzības zonā.

Intervija ar Artūru Saliju

Latvijas izlases aizsargs Artūrs Salija otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka ir pat grūti spriest, kādēļ komandai pazuda spēles pavediens. Viņš pieļāva iespēju, ka spēli izmainīja spēle mazākumā pēc noraidījuma. Salija uzsvēra, ka trešajā periodā jāatgriežas pie savas spēles, lai viss būtu kārtībā.

Ralfs Freibergs iemet otro ripu

Pēdējo trešdaļu Latvijas izlase sāka veiksmīgi - perioda trešajā minūtē gar laukuma gala līniju līdz vārtiem izlauzās Freibergs un vēlreiz izvirzīja mājiniekus vadībā. Vairākas labas iespējas bija arī Daugaviņam, tomēr ripa ceļu vārtos pēc viņa metieniem neatrada.

Roks Tičars izrauj slovēņiem neizšķirtu pamatlaikā

Pamatlaika pēdējā minūtē slovēņi aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un cīņā vārtu priekšā Tičars tika pie ripas, ko raidīja zem pārliktņa. Arī pagarinājumā Slovēnijas izlase izveidoja vairākas bīstamas situācijas un vairākkārt glāba Gudļevskis.

Pēcspēles metienos Indrašis un Smirnovs nodrošināja uzvaru Latvijai, savukārt slovēņi atbildēja tikai ar Tadeja Čimžara precīzu metienu.

Intervija ar Kasparu Daugaviņu pirms spēles

Uzbrucējam Kasparam Daugaviņam spēle pret Slovēniju bija simtā Latvijas izlases kreklā. Intervijā pirms spēles viņš Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka motivācija spēlēšanai izlasē nav jāmeklē, jo tas ir piepildīts bērnības sapnis, un pieredzējušais hokejists ir apņēmies izmantot katru šādu iespēju. Iekļūšanu valstsvienībā Daugaviņš raksturoja kā pavērsiena punktu karjerā, bet par svarīgāko maču izlasē viņš uzskata savu debiju 17 gadu vecumā pret Krieviju.

Galvenā trenera Boba Hārtlija rīcībā turnīrā ir gan pieredzējuši Latvijas valstsvienības veterāni, gan pašmāju līgas hokejisti, kam ir iespēja gūt karjeras attīstībā nozīmīgu pieredzi. Latvijas izlase uz Liepāju devās ar diviem vārtsargiem, 10 aizsargiem un 17 uzbrucējiem.

Turnīra turpinājumā Latvijas hokejisti piektdien tiksies ar Franciju, bet sestdien - ar Baltkrieviju. Pirmajā spēlē turnīrā ceturtdien baltkrievi ar 4:2 uzveica Francijas izlasi.