Latvijas hokeja izlase ar zaudējumu Šveicei atvadās no pasaules čempionāta

Latvijas izlases hokejisti pēdējā spēlē pasaules čempionātā otrdien Minskā ar 2:3 saspringtā galotnē zaudēja Šveicei un atvadījās no cerībām iekļūt ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Šveicieši grupas turnīra tabulā apsteidza Latviju un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā Somijas valstsvienībai.

Pasaules čempionātos pirmos vārtus Latvijas izlasē guva Koba Jass un precīzs bija arī Zemgus Girgensons. Taču ar to nepietika, lai Latvija ar trim uzvarām septiņās spēlēs pakāptos augstāk par 6.vietu B grupā. Ceturtdaļfinālā tika grupas četras spēcīgākās komandas.

Šveices izlase pirmajā trešdaļā parādīja kvalitatīvāku spēli un iemeta divus vārtus, bet uzreiz pēc pārtraukuma panāca 3:0 pārsvaru. Pēc Kobas Jasa ātri gūtajiem atbildes vārtiem Latvijas hokejisti sasparojās, tomēr rezultāta starpība nemainījās, līdz atlika spēlēt divarpus minūtes, kad Girgensons vārtu priekšā pielaboja ripu pēc Kristapa Sotnieka metiena. Šveicieši 73 sekundes pirms spēles beigām divatā nespēja iedabūt ripu tukšos vārtos, tomēr atlikušajā laikā panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Jau pirms pēdējās spēles šveiciešiem nebija izredžu uz vietu ceturtdaļfinālā, taču tieši viņi cīņu sāka daudz aktīvāk un ar labāku saspēli. Damjēns Brunners trešdaļas vidū vārtu priekšā noslēdza piespēli no aizvārtes un ripa pirmo reizi nonāca Kristera Gudļevska vārtos. Šveices izlasei izdevās daudz labāk pārvaldīt ripu un vēl vienu saspēli divas minūtes vēlāk ar netraucētu metienu no vārtu priekšas noslēdza Dominiks Šlumpfs.

Latvijas izlase pirmajā periodā trīs reizes spēlēja vairākumā, taču lielākoties netika līdz labiem metieniem pa vārtiem. Turklāt Šveices valstsvienībai bija vēl vairākas lieliskas izdevības palielināt pārsvaru, taču glāba Gudļevskis, kā arī vārtu stabs bija Latvijas izlases sabiedrotais.

Trīs vārtu pārsvaru Šveice sasniedza uzreiz pēc pārtraukuma, kad Janika Vebera plaukstas metienu nespēja apturēt ne aizsargs, ne Gudļevskis. Pēc Latvijas trenera Teda Nolana veiktajām daudzajām izmaiņām sastāva virknējumos cerības uz glābiņu pamodināja Koba Jass, kurš šķietami vienkāršā situācijā pēc ieslidošanas zonā meta un pārsteidza Šveices vārtsargu Reto Berru.

Šveicieši pēdējā periodā spēlēja pietiekami disciplinēti, lai neatstātu Latvijai daudz iespēju uzbrukumā. Skaitliskajā vairākumā pa vārtu stabiņu trāpīja Guntis Galviņš, taču dažbrīd bija karsti arī pie Gudļevska vārtiem. Visbeidzot pēc Sotnieka metiena no zilās līnijas ripa skāra aizsargu, bet vārtu priekšā ripu veiksmīgi pielaboja Girgensons. Tiesneši gan vairākas minūtes konsultējās, līdz vienojās, ka vārtu guvums ieskaitāms.

Šķietami beczerīga Latvijas izlases situācija kļuva, kad nedaudz vairāk kā minūti pirms spēlēs beigām Kaspars Daugaviņš nokrita pie pretinieku zilās līnijas un šveicieši divatā izrāvās pret tukšiem vārtiem. Tomēr Sotnieks bēgļus noķēra, bet ripa trāpīja pa tukšo vārtu stabu - Gudļevski iepriekš aizstāja sestais laukuma spēlētājs. Ar mirkļa veiksmi gan bija par maz, lai Latvija spētu tikt pie trešā vārtu guvuma.

B grupā vieta ceturtdaļfinālā jau iepriekš bija droša Krievijai, ASV un Baltkrievijai. Savukārt uz Latvijas zaudējumu cerēja Somijas izlase, kam šāds pavērsiens pavēra ceļu uz ceturtdaļfinālu.

Par trim labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē pasaules čempionātā nosauca uzbrucējus Miķeli Rēdlihu un Kasparu Daugaviņu, kā arī aizsargu Artūru Kuldu.

Iepriekšējās sešās spēlēs grupā Latvijas izlasei bija pa trim uzvarām un zaudējumiem. Čempionāta startā tika gūta uzvara pār Somiju (3:2) un zaudēts Vācijai (2:3), kā arī uzveikta Kazahstāna (5:4) un ASV (6:5). Taču turpinājumā sekoja zaudējumi pret Krieviju (1:4) un Baltkrieviju (1:3).

Otrā grupā jau pirms priekšsacīkšu noslēguma četras vietas ceturtdaļfinālos ieguva Zviedrijas, Kanādas, Francijas un Čehijas izlases. Visi ceturtdaļfinālu pāri kļūs zināmi pēc pēdējām spēlēm grupās vēlāk otrdien.

Ceturtdaļfināli Baltkrievijas galvaspilsētā risināsies ceturtdien, sestdien paredzēti pusfināli, bet svētdien risināsies spēle par bronzas medaļām un fināls.

Pasaules čempionāta spēle:

Latvija - Šveice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Vārtus guva: Koba Jass, Zemgus Girgensons - Damjēns Brunners, Dominiks Šlumpfs, Janiks Vebers

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Reto Berra