Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Zani Balčus par Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu

Rīta Panorāma

#GrupuKrekluDienā aicina uzmundrināt un atbalstīt mūziķus

Intervija ar LHF ģenerālsekretāru Viesturu Koziolu par Pasaules čempionātu hokejā

Latvijas Hokeja federācijas šefs: Neticu divu pasaules čempionātu atcelšanai

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) nevarētu divas sezonas pēc kārtas atteikties no pasaules čempionāta rīkošanas, tādēļ sagaidāms, ka Rīgā turnīrs 2021.gadā būs, bet, iespējams, ar ierobežojumiem, piektdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Pasaules čempionāta norisi var apdraudēt koronavīrusa pandēmija, tomēr Koziols uzskata, ka IIHF neatteiksies vēlreiz no sava galvenā turnīra. Covid-19 dēļ pavasarī jau nenotika pasaules čempionāts Šveicē. Ja epidemioloģiskā situācija hokeja valstīs neuzlabosies, turnīrs 2021.gadā varētu notikt bez skatītājiem, sacīja Koziols. Viņš gan sagaida, ka pasaules čempionāts Rīgā būs pilnvērtīgs. 

"Neticu, ka atcels divus pasaules čempionātus pēc kārtas. Vissliktākais scenārijs, ja vīruss turpinās mūs mocīt, varētu sarīkot [čempionātu] bez skatītājiem," pārliecību par turnīra norisi pauda Koziols.

IIHF ziņā ir izvēlēties pasaules čempionāta rīkotājus, tādēļ no starptautiskās federācijas būs atkarīgs, vai turnīra otra puse notiks Baltkrievijā vai kādā citā valstī. Čempionāta otru daļu paredzēts rīkot Minskā, taču pret sadarbību ar Baltkrieviju čempionāta rīkošanā iebilda Latvijas premjers Krišjānis Kariņš. Baltkrievijā varas iestādes ir asi vērsušās pret opozīciju pēc valsts prezidenta vēlēšanām, kurās amatu atkal ieguva Aleksandrs Lukašenko, taču viņa uzvaru uzskata par falsificētu.

Koziols atzina, ka

Latvija no čempionāta savas daļas rīkošanas, protams, var atteikties vienpusēji, bet tam sekotu juridiskas un finanšu konsekvences.

Par pareizu soli Baltkrievijas jautājumā Koziols uzskata IIHF uzrunāšanu, jo pasaules čempionātu rīko starptautiskā federācija, kas tiesības 2021.gadā deleģējusi divām nacionālajām federācijām Baltkrievijā un Latvijā. Tādējādi lēmums par iespējamām izmaiņām jāpieņem IIHF. Koziols LHF sarunās ar starptautisko federāciju, tās mārketinga partneriem un Baltkrievijas kolēģiem saskatīja, ka IIHF to apzinās. Lai gan sarunu gaita neliecināja, ka jau pašlaik varētu gaidīt izmaiņas, uzdotie jautājumi apliecinājuši IIHF interesi.

Dažādas alternatīvas Latvijai apspriest ir vēl pāragri, taču zemapziņas līmenī tāda plāna iespējas tiek izsvērtas, atzina Koziols.  Čempionāta norisei par būtisku Koziols neuzskata Baltkrievijas Hokeja federācijas priekšsēdētāja Genādija Savilova atkāpšanos no amata. Savilovs čempionāta rīkošanā tieši nebija iesaistīts, jo vairāk sadarbojas katras jomas speciālisti, paskaidroja LHF ģenerālsekretārs.

Gara saruna čempionāta organizēšanā ceturtdien bija par biļešu tirdzniecības stratēģiju.

Vairāku pušu sarunās baltkrievi atkāpās no sākotnējās nostājas sākt biļešu tirdzniecību jau septembrī, pastāstīja Koziols. Turnīra spēļu grafiks jau ir apstiprināts, tādēļ organizatoriem jāvienojas, kad sākt pārdot biļetes.

Lai gan nav izslēgta iespēja, ka čempionātu Baltkrievijā varētu boikotēt atsevišķi spēlētāji, Koziols sliecas uzskatīt, ka tā nebūs raksturīga tendence. "Katram jādara savs darbs - sportistiem jāsporto, treneriem jātrenē, funkcionāriem jāorganizē čempionāti un politiķiem jāpieņem lēmumi. Tas būtu gudrāk un pareizāk," teica Koziols.

Pasaules čempionātam nepieciešamās treniņhalles būvniecība "Daugavas" stadionā rit pat ar grafiku apsteidzošu tendenci,

tādēļ nav šaubu, ka halle tiks uzcelta laikā, informēja LHF ģenerālsekretārs.

Pandēmijas apstākļos gan nav skaidrs, kas notiks ar valstsvienību pārbaudes spēlēm, atzina Koziols. IIHF arī varētu lemt par būtiskām izmaiņām pasaules čempionātu norisē zemākās divīzijās. Daudz neskaidrību tāpat ir nacionālajos čempionātos Eiropā, jo daudzās valstīs turnīri ir ļoti atkarīgi no ienākumiem par ieejas biļetēm, bet iespēja skatītājiem klātienē redzēt spēles arvien ir apdraudēta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
KOK *
17
Šveice
15
Čehija
13
Slovākija
12
Zviedrija
10
Dānija
9
Lielbritānija
4
Baltkrievija
4
B grupa Punkti
ASV
18
Somija
17
Vācija
12
Kanāda
10
Kazahstāna
10
Latvija
9
Norvēģija
8
Itālija
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt