Latvijas hokeja izlase

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Slovēnija. 2:1

Latvijas hokeja izlase

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Slovēnija. 2:2

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Intervija ar LHF ģenerālsekretāru Viesturu Koziolu

Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs: Valdībai naudu lūdzam investēt, nevis iedot

Latvijas Hokeja federācija (LHF) nelūdz no valdības naudu iztērēšanai 2021.gada pasaules čempionāta sarīkošanai Rīgā, bet gan aicina valsti investēt, lai ieguldītās finanses ar lielu uzviju vēlāk saņemtu atpakaļ, intervijā Latvijas Televīzijā (LTV) ceturtdien teica LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Pēc LHF aprēķiniem, pasaules čempionāta sarīkošana Latvijai nodrošinās vismaz 50 miljonu eiro tiešos ieguldījumus, turpretim valstij lūdz ieguldīt ne vairāk kā 1,5 miljonus eiro, sacīja Koziols. "Aicinām valdību to saprast," viņš piebilda.

Valdība šonedēļ nolēma piešķirt LHF 183 268 eiro Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) 2020.gada pusgada kongresa izmaksu segšanai. Pusgada kongresa rīkošana saistībā ar 2021. gada pasaules čempionāta organizēšanu ir viena no saistībām pēc līguma ar IIHF un tās partneriem, paskaidroja Koziols. IIHF pusgada kongresā paredzēts ziņot par Rīgas un Minskas gatavību 2021.gada pasaules čempionātam. Baltkrievi par pusgada kongresu 2020.gadā nemaksās, bet daudz lielāku naudu tērēšot par IIHF gada kongresu 2021.gadā.

Koziols ir gandarīts par valdības pretimnākšanu, federācijai piešķirot arī 78 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu izlašu sagatavošanos un dalību sacensībās 2019./2020.gada sezonā. Šī summa ļaus daļēji segt izmaksas par četru valstu pārbaudes turnīra sarīkošanu Liepājā.

Liepājā viesu komandām jāapmaksā viesnīca, ēdināšana, tādēļ turnīra uzņemšana ir diezgan dārgs prieks, jo jāiztērē vairāk nekā 100 000 eiro. Koziols gan piebilda, ka šoreiz hokejs svarīgāks par naudu, jo nacionālajai izlasei jāatrādās arī ārpus Rīgas, bet nākamreiz šāds turnīrs Latvijā varētu būt tikai pēc četriem gadiem. 

Finanšu situācija daudzām sporta organizācijām ziedojumu sarukuma dēļ nav spīdoša un vieglāk būtu neko nedarīt, pasakot nē, bet hokeja attīstības līmenis no tā neuzlabotos, stāstīja Koziols. Viņš piebilda, ka jauniešiem nebūs iespēju aizsniegties līdz valstsvienībai, ja netiks nodrošināta iespēja krāt pieredzi starptautiskā līmenī. 

Jau vēstīts, ka Liepājā notiek četru valstu pārbaudes turnīrs, kur līdzās Latvijas valstsvienībai spēlē arī Baltkrievijas, Francijas un Slovēnijas izlases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti