Latvijas hokeja fanu krodziņš pasaules čempionātā būs ar īru akcentu

Maijā pasaules hokeja čempionāta laikā Ķelnē darbosies ikgadējais Latvijas hokeja līdzjutēju klubiņš “Ķelnes Baltie krekli”, kas Vācijā izvietosies īru krogā, piektdien pavēstīja pasākuma organizatori. 

“Ķelnes Baltie krekli” izvietosies īru krodziņā “Jameson Distillery Pub”, kas atrodas 10 līdz 20 minūšu pastaigas attālumā no latviešu hokeja līdzjutēju galvenajām mītnes vietām un apmēram 40 minūšu gājienā no “Lanxess Arena”, kur risināsies hokeja spēles. “Jameson Distillery Pub” adrese ir Friesenstraße 30-40.

Krodziņa organizētāja, tūrisma operatora “Travel Art LV” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa atzina, ka “Jameson” īru krogs varētu būt pats piemērotākais hokeja faniem. "Pētot Ķelnes izklaides vietas, nonācām pie secinājuma, ka klubi ar sarkaniem paklājiem un dārgām mēbelēm nav domāti mūsu hokeja faniem. Tāpat arī klubiņi ar varavīksnes krāsu karodziņiem. Nodomājām, kādēļ gan neatgriezties pie jau pārbaudītām vērtībām – īru kroga," paskaidroja Krūmiņa. 

Savukārt kluba “Četri balti krekli” līdzīpašnieks Ainārs Tamisārs sagaida, ka noskaņa fanu klubiņā būs lieliska, jo jau iepriekš Latvijas hokeja līdzjutēji pasaules čempionātos vairākkārt iejutušies īru krogā. "Atceramies, cik feina bija atmosfēra Manheimā pirms septiņiem gadiem, vēlāk arī Bratislavā, kad “Četru baltu kreklu” filiāle” mājvietu rada tieši īru krogā. Esmu pārliecināts, ka tikpat jauka un omulīga atmosfēra valdīs arī Ķelnē," pauda Tamisārs.

Izvēlētais īru krogs Ķelnē gan nav pārāk liels, taču dažus simtus latviešu hokeja līdzjutēju tas noteikti spēšot ietilpināt. Tiesa, lieliem dančiem ar plašu apgriezienu amplitūdu vietas nebūšot pārlieku daudz.

Fanu klubiņā 9. un 11. maijā pēc Latvijas hokeja valstsvienības spēlēm pret Itāliju un Zviedriju muzicēs Normunds Jakušonoks un Valdis Blaubuks. Īpaši priecīgs par gaidāmo burziņu ir Jakušonoks - viņa karjerā tā būs jau astotā muzicēšanas reize “Kreklos” čempionāta norises vietā, bet tikai otrā reize Vācijā.

“Te līdzīgi kā Krievijā man nav valodas barjeru – astoņus vārdus māku vāciski pateikt,” pasmējās mūziķis, kurš skolā mācījies vācu valodu un šajā mēlē jūtas daudz pārliecinošāk nekā angliski runājošo vidū.

Pirmo reizi pasaules čempionāta laikā “Četru baltu kreklu” filiāle durvis vēra 2008. gadā tālajā Kanādā. Pēc tam dzīvā mūzika latviešu krodziņos nozīmīgo hokeja turnīru laikā skanēja Manheimā (2010. gadā), Bratislavā (2011), uz “Tallink” kuģiem ceļā no Rīgas uz Stokholmu (2012), Helsinkos (2013), Minskā (2014), Prāgā (2015) un Maskavā (2016).

Organizatori darbojas, lai latviešu dzīvā mūzika Ķelnē skanētu arī 13. maijā, kad paredzēts izbrauciens ar latviešu kuģīti pa Reinu divu stundu garumā.

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei pirmā pretim stāsies Dānija (6. maijā), kam sekos Slovākija (7. maijā) un Itālija (9.maijā). Vēlāk būs spēles arī pret Zviedriju (11. maijā), ASV (13.maijā) un Krieviju (15.maijā), bet apakšgrupu turnīrs 16. maijā noslēgsies ar spēli pret mājinieci Vāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti