Latvijas hokeja fani: Maskavā atmosfēra bija ļoti laba

Par spīti bažām, ka hokeja čempionāta mājvieta Maskava nebūs Latvijas hokeja faniem draudzīga, realitāte izrādījās radikāli pretēja – atmosfēra bija ļoti jauka, vietējie iedzīvotāji ļoti viesmīlīgi un pretimnākoši.

“Atmosfēra bija ļoti jauka. Ja salīdzina ar 2007. gada čempionātu, kas arī notika Maskavā, tad iepriekšējā bija vairāk jūtama policijas klātbūtne gan uz ielas, gan metro un citur. Es pat nespēju iedomāties, ka tad varētu nobildēties Sarkanajā laukumā un pie Ļenina mauzoleja ar sarkanbaltsarkano karogu,” lsm.lv pauda ilggadēja Latvijas izlases atbalstītāja Evija Budreika.

Viņa norādīja, ka cilvēku attieksme bijusi pozitīva gan uz ielas, gan pie arēnas, gan arī fanu zonā. “Brīžiem pat jutāmies kā tūrisma objekti, jo diezgan bieži tika lūgta iespēja ar mums nofotografēties,” atzina Evija.

“Laikam nesauktu par labāko čempionātu, taču labs bija. Pilsētā hokeja atmosfēras nebija, bet pie arēnas bija ļoti laba,” ar saviem novērojumiem lsm.lv dalījās līdzjutēja Agita Sakse.

Arī Aivars Marcinkus, kurš ir ļoti aktīvs Latvijas hokeja atbalstītājs, neslēpa, ka čempionāts bijis labs. No sportiskā viedokļa sākums bijis cerīgs, taču pēc tam līdzjutējus sagaidījusi vilšanās, bet atmosfēras ziņā noteikti bijis labs.

“Šis čempionāts noteikti ierindojās manos TOP3,” neslēpa arī Īrijas latvietis Imants Mālmanis.

Arī lsm.lv novērojumi Maskavā liecināja, ka šis čempionāts bija ļoti jauks. Vairāk nekā citus gadus bija manāma līdzjutēju kopība un draudzīgums. Arī vietējo cilvēku attieksme bija ļoti laba un draudzīga. Iespējams, tas tādēļ, ka krievi latviešus vēl joprojām uztver kā savējos, un nav arī valodas barjeru.

Lai gan pilsētā gandrīz nekas neliecināja, ka turpat līdzās rit Pasaules čempionāts hokejā, un bija arī dažas organizatoriskas neizdarības, piemēram, norāžu un informācijas trūkums, tomēr pie arēnas, viesnīcu kompleksā “Izmailovo”, kur dzīvoja lielākā daļa līdzjutēju, kā arī “Rock House”, kur trīs vakarus skanēja dzīvā mūzika Normunda Jakušonoka un Valda Blaubuka izpildījumā zem izkārtnes “Maskavas Baltie Krekli”, varēja just, ka latvieši Maskavā ir gaidīti.

Maskavā kopumā vismaz vienu spēli klātienē skatījās vismaz 3000 Latvijas izlases līdzjutēju, kas ir krietni mazāk, nekā iepriekšējos gados, kad čempionāts risinājās Prāgā un Minskā – tas līdzjutēju skaits bija lēšams līdz pat 12 000. Iespējams, Latvijas hokeja fanu skaits būtu bijis daudz lielāks, ja nokļūšanu uz Krieviju nesarežģītu vīza. Savu artavu līdzjutēju atbalstam deva arī Latvijas Hokeja federācija, apmaksājot autobusu, kas uz Maskavu nogādāja vairāk nekā 40 fanus.

Hokeja čempionāts risinās no 6. līdz 22. maijam divās Krievijas pilsētās – Maskavā un Sanktpēterburgā. Šobrīd Latvijas valstsvienībai turnīrs jau ir noslēdzies, ierindojoties 13. vietā. Pa punktam Latvijas izlase spēja gūt no Zviedrijas, Čehijas un Dānijas izlasēm, bet trīs punkti gūti spēlē pret Kazahstānu. Čempions tiks noskaidrots 22. maijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti