Latvijas hokejā apstiprina vienotu spēlētāju pārejas nolikumu

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde apstiprināja vienotu spēlētāju pārejas nolikumu, kas ļaus izvairīties no strīdīgām situāciju interpretācijām, liecina LHF pirmdien publicētā informācija.

LHF jaunais spēlētāju pārejas nolikums attiecas uz LHF jurisdikcijā rīkotajām sacensībām, tostarp Latvijas čempionāta virslīgu, kā arī bērnu, jauniešu un junioru turnīriem. LHF vēlējās izveidot vienotu pāreju nolikumu, kas attiecas uz visiem Latvijas spēlētājiem un klubiem LHF jurisdikcijā, paskaidroja LHF sporta direktors Edgars Buncis.

Nolikums paredz ar LHF valdes lēmumu noteikt izlases bāzes klubus, uz kuriem attieksies atvieglotas prasības. Bāzes klubus LHF var noteikt dažādās vecuma grupās, tostarp attiecinot prasības arī uz Rīgas "Dinamo", kas spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

Ja spēlētāja pāreja tiks veikta sezonas laikā, ierobežotas pārejas termiņš nevarēs būt īsāks par esošās sezonas beigu datumu. Ierobežota pāreja nozīmē spēlētāja tiesības pārstāvēt jauno klubu noteiktā laika periodā, vienlaikus saglabājot piederību iepriekšējam klubam. Spēlētāja ierobežota pāreja varēs būt uz īsāku vai uz ilgāku periodu tikai ar nosacījumu, ja spēlētāja jaunais klubs ir LHF noteiktais izlases bāzes klubs.

Latvijas izlašu bāzes klubi, pēc nolikuma, ir atbrīvoti no maksas par ierobežotu spēlētāja pāreju.

Aizvadītajā Latvijas čempionāta sezonā bija domstarpības par uzbrucēja Riharda Mareņa dalību HK "Mogo" sastāvā izslēgšanas spēlēs. Turnīra nolikums paredzēja, ka spēlētāju pārejas noslēdzas 15.janvārī, turpretim Marenis HK "Mogo" rindās atgriezās februārī pēc noteiktā laika. Sezonu Marenis sāka HK "Mogo", bet pēc septiņām spēlēm pārcēlās uz Rīgas "Dinamo", kura rīcībā bija līdz KHL sezonas beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti