Latvija un Baltkrievija iegūst tiesības rīkot 2021.gada pasaules hokeja čempionātu

Latvijas un Baltkrievijas kopīgā kandidatūra piektdien ieguva tiesības 2021.gadā rīkot pasaules čempionātu, uz kura uzņemšanu pretendēja arī Somija, liecina Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) informācija. Balsojums par čempionāta mājvietu notika IIHF kongresā Ķelnē.

(papildināts ar 2022.gada pasaules čempionāta piešķiršanu Somijai)
"Arēnā Rīga" risināsies vienas grupas spēles un divi ceturtdaļfināli, bet visas pārējās cīņas, tostarp pusfināli un fināli par medaļām atvēlēti Baltkrievijas galvaspilsētai, kur spēles notiks «Minsk Arena». Turnīrs 2021.gadā paredzēts no 7. līdz 23.maijam.

Minskas un Rīgas kandidatūra balsojumā saņēma 55 balsis, bet Somijas pieteikumam bija 52 atbalstītāji. Uzvarētāju noteica atkārtotā balsojumā, jo pirmajā balsošanas reizē Minskai un Rīgai bija 54 balsis, konkurentiem - 53. Pēc IIHF noteikumiem rīkoja pārbalsošanu, jo vienas balss pārsvars pēc nolikuma ir nepietiekams.

Pasaules čempionāta norises vietu noteica aizklātā elektroniskā balsojumā. Dažām nacionālajām federācijām balsošanā bija divas balsis, dažām - viena atkarībā no iesaistes starptautiskā apritē. Balsstiesības ir arī IIHF padomes locekļiem.

Vēlāk piektdien Somija bez konkurences ieguva tiesības sarīkot 2022.gada pasaules čempionātu. Spēles paredzēts aizvadīt Tamperē un Helsinkos.

Čempionāta rīkošanas pieteikumā tika apsolīts Rīgā uzcelt jaunu treniņu halli netālu no "Arēnas Rīga". Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols iepriekš sacīja, ka jaunajai hallei jāatrodas ne tālāk kā 10 minūšu braucienā no "Arēnas Rīga".

Latvija tikai vienreiz - 2006. gadā - uzņēma pasaules čempionātu, kas risinājās tolaik jaunuzceltajā “Arēna Rīga” un hokejam pielāgotajā “Skonto” hallē. Savukārt Baltkrievijā līdz šim vienīgais pasaules čempionāts risinājās 2014.gadā.

Kopā ar Dāniju Latvija neveiksmīgi pretendēja uz 2017.gada pasaules čempionātu, izšķirošo spēļu rīkošanu pieteikumā paredzot atvēlēt dāņiem. IIHF balsojumā uzvarēja Vācijas un Francijas apvienotā kandidatūra. Pēc neveiksmes cīņā par 2017.gada pasaules čempionātu Latvijas Hokeja federācija iesaistījās arī konkurencē par 2018.gada pasaules meistarsacīkšu rīkošanas tiesībām, tomēr IIHF lēmums 2014.gadā bija labvēlīgs konkurentiem dāņiem.

Nākamgad pasaules čempionātu pirmoreiz uzņems Dānija Kopenhāgenā un Herningā, 2019.gadā laureātus noskaidros Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē, bet 2020.gadā turnīrs risināsies Cīrihē un Lozannā, Šveicē.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 8562
Lipmana spēcīgākais arguments, ka tikai viņš spēj atvest čempionātu uz Latviju, arī vairs neiztur kritiku. Paldies, veco zēn, ka neesi vairs pie federācijas stūres!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti