Latvija pēc pagarinājuma cīnās neizšķirti pret Vācijas hokejistiem

Latvijas hokeja izlase izšķirošajā spēlē par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā otrdien Ķelnē pēc pamatlaika un pagarinājuma cīnās neizšķirti 3:3 pret mājinieci Vāciju, liecina rīkotāju informācija. Spēles uzvarētāji, kas kļūs zināmi pēcspēles metienos, iegūs pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru.

Vācieši otrās trešdaļas vidū nepilnā pus minūtē iemeta divus vārtus, tomēr priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Gunārs Skvorcovs uzlaboja latviešu izredzes. Savukārt neizšķirtu vēl līdz trešā perioda beigām atjaunoja Jānis Sprukts. Vadībā četras minūtes pirms spēles beigām Latviju izvirzīja Andris Džeriņš, taču Vācija aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un 33 sekundes pirms pamatlaika beigām Fēlikss Šics cīņā vārtu priekšā iebakstīja ripu tīklā.

Pagarinājumā rezultāts nemainījās, bet tuvāk uzvarai bija Latvijas izlase, kas izveidoja daudz vairāk bīstamu uzbrukumu.

Atšķirībā no pirmās trešdaļas spēku samērs bija līdzvērtīgāks otrajā periodā, un pretinieku vārtus apdraudēja arī Latvijas izlase. Tomēr Vācija spēja izmantot skaitlisko pārsvaru un Davids Volfs no vārtu priekšās izvirzīja laukuma saimniekus vadībā. Neveiksmīgs izvērtās turpinājums, jo vārtsarga Elvja Merzļikina atsisto ripu tīklā raidīja Deniss Zeidenbergs.

Pirmajiem laba iespēja vairākumā otrajā periodā bija Latvijas hokejistiem, un tika aizsarga veiklība palīdzēja vāciešiem izdabūt ripu no tukšu vārtu priekšas. Savukārt piecas minūtes pirms pārtraukuma pa vārtu stabiņu trāpīja Māris Bičevskis. Trešdaļas beigu posmā Latvijas izlases presings ļāva biežāk apdraudēt Filipa Grubauera vārtus. Ja Kasparam Daugaviņam pietrūka veiksmes, tad Skvorcovs uzņēmās uzbrukumā iniciatīvu un no iemetiena apļa pārspēja spēlētāju aizsegto Grubaueru.

Pirmā trešdaļa pagāja ar prāvu Vācijas izlases pārsvaru, kas gan neatspoguļojās rezultātā, tiesa, mājiniekiem bija teju pieckāršs pārsvars metienos pa vārtiem (19:4).

Vācijas spēlētāji vairāk kontrolēja ripu un biežāk uzbruka, tomēr draudus novērsa organizēta aizsardzība un pārliecinoši vārtos darbojās Elvis Merzļikins. Bīstamākās epizodes sekoja, Latvijas izlasei divreiz spēlējot mazākumā, bet uzbrukumā sekmes bija pieticīgas. Praktiski vienīgo iespēju perioda beigās neizmantoja pie ripas pretinieka zonā tikušais Sprukts.

Par grupas uzvarētājiem otrdien kļuva ASV, kam trijniekā seko Krievija un Zviedrija.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar uzvarām pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), bet turpināja ar zaudējumiem Zviedrijai (0:2), ASV (3:5) un Krievijai (0:5). Ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras labākās komandas.