Latvija pārliecinoši zaudē Dānijai cīņā par pasaules hokeja čempionāta rīkošanu

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongresā piektdien Minskā notikušajā balsojumā Latvija pārliecinoši zaudēja Dānijai cīņā par 2018.gada pasaules čempionāta rīkošanu, liecina IIHF informācija.

Dānijas kandidatūru atbalstīja 95 balsotāji, bet par pasaules čempionāta rīkošanu Latvijā atdeva 12 balsis.

Pasaules čempionāts Dānijā, kur hokejistus olimpiskajā 2018.gadā uzņems Kopenhāgenā un Herningā, nekad iepriekš nav noticis. Savukārt Latvijā cīņas par pasaules čempionu titulu līdz šim vienīgo reizi risinājās 2006.gadā.
 


 

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans iepriekš nebija diez cik cerīgi noskaņots par Latvijas izredzēm. Pašlaik Rīgā ir tikai viena no čempionātam nepieciešamajām divām arēnām, bet par otras būves tapšanu nebija skaidra risinājuma, it īpaši finanšu jomā. 2006.gada čempionātā otrajai arēnai pielāgoja  "Skonto" futbola halli, taču pēc turnīra pārbūvi nojauca.

Lipmans iepriekš pauda vilšanos arī par valsts augstāko amatpersonu attieksmi, jo uz Minsku atbalstīt Latvijas kandidatūru nedevās ne Valsts prezidents Andris Bērziņš, ne Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Latvijas kandidatūru Minskā atbalstīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

LHF arī noraidīja kā nepatiesu IIHF mājaslapā publicēto informāciju par Lipmana atkāpšanos no LHF prezidenta amata pēc Latvijas zaudējuma cīņā par 2018.gada pasaules čempionātu.

Minskā pašlaik turpinās 78. pasaules čempionāts, kas beigsies svētdien. Nākamajā čempionātā 2015. gadā medaļas dalīs Čehijā (Prāgā un Ostravā), 2016. gadā turnīrs būs Krievijā (Maskavā un Sanktpēterburgā), bet 2017. gadā spēcīgākās valstsvienības tiksies Vācijā un Francijā (Ķelnē un Parīzē).

Latvija ar Dāniju kopīgi pretendēja uz 2017. gada čempionātu, taču uzvarēja Vācija un Francija. 2018. gadā pirms pasaules čempionāta risināsies ziemas olimpiskās spēles Pjenčanā, Dienvidkorejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti