Latvija hokeja izlase izcīna ceļazīmi uz Sočiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas hokeja valstsvienība Soču olimpisko spēļu izšķirošā kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā, trešajā, mačā spēlē ar Francijas valstvienību pamatlaikā ieguva izšķirošu rezultātu 2:2. Tādējādi Latvijas hokeja valstvienība izcīnīja ceļazīmi uz nākamgad notiekošajām Olimpiskajām spēlēm Krievijas kūrortpisētā Sočos.

Vārtus Francijas izlases labā pirmajā trešdaļā guva Damjēns Flerī un Lorāns Menjē, bet otrajā trešdaļā pārsvaru samazināja Lauris Dārziņš. Savukārt trešajā trešdaļā jau pēc 12 spēlētām sekundēm 2:2 panāca Mārtiņš Karsums.

Dārziņš tika nominēts par spēles labāko Latvijas valstvienības spēlētāju.

Latvijas izlase Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīsies jau ceturto reizi.

Lai iegūtu ceļazīmi uz Olimpiādi, Latvijas izlasei šajā mačā bija nepieciešams izcīnīt vismaz vienu punktu. Pamataikā Latvijas valstvienība guva uzvaru, tomēr abām komandām vēl bija jāizspēlē papildlaiks. Tajā Latvija zaudēja Francijai punktu, tomēr lai izcīnītu ceļazīmi uz Sočiem, bija jāuzvar pamatlaikā. Punkti spēles periodos sadalījās - 0:2, 1:0, 1:0, 0:1.

Soču olimpiskajās spēlēs 12 komandas tiks sadalītas trijās apakšgrupās, no kurām katras grupas divas labākās vienības un divas labākās trešo vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Jau zināms, ka C grupā vietas sev bija garantējušas Čehija, Zviedrija un Šveice, tagad tām pievienojusies Latvija.