Panorāma

«ZIEDKALNĒ» Covid-19 atklāts 142 klientiem

Panorāma

Panorāma

Latvija gatava noorganizēt visas PČ spēles

Latvija gatava rīkot visu pasaules čempionātu, ja izmaksas dala ar Starptautisko hokeja federāciju

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmums atņemt Baltkrievijai pasaules čempionāta organizēšanas tiesības bija gaidāms. Tagad IIHF jāizšķiras, kur notiks spēles un cik liela loma čempionāta organizēšanā būs atvēlēta Rīgai. Viena iespēja ir čempionātu visām komandām sarīkot Rīgā, vai arī Latvijas galvaspilsētai organizatoru gods būs jādala ar Bratislavu vai Dānijas pilsētu Herningu.

Līdz turnīra atklāšanas spēlei palikuši nepilni četri mēneši. Tāpēc Renē Fāzela vadītajai starptautiskajai federācijai steigšus jāizlemj, ko darīt ar Minskā paredzētajām spēlēm. Neoficiāli izskanējusi informācija, ka visu turnīru, arī Rīgā paredzētās spēles, varētu pārcelt citviet.

IIHF prezidents Fāzels neklātienes sarunā ar Latvijas Televīziju noliedza iespēju Latviju atstāt bez pasaules čempionāta. Viņš arī nesteidza solīt, ka visas spēles notiks Rīgā. 

Rīga pretendē uz visu pasaules čempionāta spēļu sarīkošanu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

"Iespējams, kāds izteicās, ka Rīgas grupu organizēsim citur un viss turnīrs notiks, piemēram, Herningā. Šādi negodāt parakstīto līgumu nebūtu manā stilā," teica IIHF prezidents Fāzels. "Šobrīd mums jāsaprot, cik tālu varam virzīties ar ideju visu turnīru ar 16 komandām sarīkot Rīgā."

Čempionāta rīkošanā pastāv trīs varianti.

Ja Latvija viena pati uzņemtu pasaules čempionātu, klāt nāktu otras apakšgrupas spēles cīņas par medaļām. Vai arī turnīru kopīgi uzņem Rīga ar Dānijas pilsētu Herningu vai Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu. 

Somijas Hokeja asociācijas prezidents Harri Nummela sarunā ar Latvijas Televīziju pauda pārliecību, ka šobrīd būtu tikai viens pareizs risinājums – visas spēles noorganizēt Rīgā.

"Uzskatu, ka aizvadīt visu turnīru Latvijā būtu labākais variants. Protams, ja Latvija var nodrošināt attiecīgos apstākļus," pastāstīja Nummela. "Galvenais arguments par visu turnīru vienuviet balstās uz faktu, ka mēs joprojām cīnāmies ar globālo pandēmiju. Tāpēc organizēt visu čempionātu vienuviet nozīmētu mazāku ceļošanu un, protams, samazinātus riskus, kas saistīti ar pandēmijas situāciju."

Ministru kabinets ceturtdien, 21. janvārī, slēgtā valdības sēdē uzklausīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu pārņemt visa čempionāta rīkošanu. Valdība nolēma atbalstīt un finansiāli iesaistīties turnīra organizēšanā.

IZM Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs paskaidroja, ka

valdības pozitīvs lēmums neparedz beznosacījumu atbalstu. 

"To, ko valdība uzņēmās organizēšanā, mēs pildām. Apstākļi saistībā ar Baltkrieviju ir, bet IIHF līdz ar to šīs ekstra izmaksas, lai varētu nodrošināt čempionātu biļešu neesamības apstākļos, – tas attiecīgi jau ir IIHF rēķins."

Savukārt čempionāta organizācijas komitejas Rīgā vadītājs Edgars Buncis atzina, ka valdības pozitīvs lēmums būtiski var veicināt iespēju Latvijai iegūt tiesības uz visu čempionāta rīkošanu. "No IIHF mēs sadzirdējām, ka nedaudz vienkāršāk būtu, ja tas viss notiktu Rīgā." 

Valdības lēmumā, kas pagaidām nav publiski pieejams, noteica pozīcijas, kuras Latvija būtu gatava apmaksāt. Pamatā viss papildu finansējums nodrošinātu Olimpiskā centra pielāgošanu hokeja čempionāta vajadzībām.

Neoficiāli valdība noteikusi, ka ir gatava iesaistīties ne vairāk kā ar 3 miljoniem eiro.

Tas summētos pie 1,3 miljoniem eiro, ko valdība jau iepriekš piešķīra rīcības komitejas vajadzībām.

Kopējais budžets visa čempionāta rīkošanai būtu aptuveni 15 miljoni eiro. No tiem nepilnus 30% nodrošinātu Latvijas valdība. 5% būtu piesaistīto sponsoru finansējums, bet lauvas tiesu – 65% nāktos segt starptautiskajai federācijai. Citos apstākļos orgkomitejas budžetu pamatā veido ieņēmumi no biļešu tirdzniecības. Aplēses liecina, ka tie ir pat 90%. IIHF jau apliecināja, ka šis būs krīzes čempionāts un pauda gatavību iesaistīties tā rīkošanā.

IIHF prezidents Fāzels apliecināja starptautiskās federācijas gatavību finansiāli iesaistīties čempionāta sarīkošanā.

"Neatkarīgi no tā, vai Rīgā būs 8 vai 16 komandas, mēs sēdīsimies kopīgi pie galda ar jums un runāsim par zaudējumu kompensēšanu. Jāsaprot, ka mēs visi sēžam vienā laivā," teica Fāzels.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka no IIHF iesniegtajiem trim priekšlikumiem finansiāli labākais ir Bratislavas un Rīgas kopīgs čempionāts. Tomēr variants ar divām valstīm var sarežģīt orgkomiteju darbu. Ja rīkošanā iesaistās vēl kāda valsts, tas sarežģīs praktiskas sadarbības lietas, jo būs jātērē laiks, lai iepazīstinātu kolēģus ar lietu pašreizējo stāvokli, uzskata Buncis.

Pēc IIHF un Latvijas Hokeja federācijas līguma, Rīgā notiks B apakšgrupas spēles un divi ceturtdaļfināli, bet, ja pārskatītais čempionāts notiks divās valstīs, Rīga ir iesniegusi pieteikumu uzņemt pusfinālus un finālspēles. Orgkomitejas pārstāvji cer, ka tomēr viss turnīrs notiks Latvijā. Uz tādu scenāriju cer arī Olimpiskajā centrā.

SIA „Olimpiskais sporta centrs” valdes locekle Zane Gemze pastāstīja, ka zāles pārveidošana par hokeja laukumu ir iespējama, un nekādas problēmas neradīsies situācijā, ja lēmums tiks pieņemts janvārī atlikušajās dienās.

Sagaidāms, ka lēmumu par pasaules čempionātu IIHF pieņems 26. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt