Latviešu NHL duelī Balcers rezultatīvi piespēlē zaudējumā pret Girgensona «Sabres»

Latviešu hokeja uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ceturtdien savā laukumā ar 5:2 pārspēja Otavas „Senators”, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. Šajā mačā ar rezultatīvu piespēli izcēlās latvietis Rūdolfs Balcers. Tikmēr citā spēlē panākumu guva Teodora Bļugera Pitsburgas „Penguins”.

Balcers ar rezultatīvu piespēli izcēlās pirmo vārtu guvumā, „Senators” panākot 0:1.

Balcers šajā spēlē uz ledus pabija 11 minūtes un septiņas sekundes, nedaudz vairāk nekā divas no tām spēlējot skaitliskajā vairākumā. Viņš arī vienreiz meta pa vārtiem, saņēma divu minūšu noraidījumu un spēli pabeidz ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ilgs spēles laiks šoreiz bija arī Girgensonam, kurš spēlēja 16 minūtes un 45 sekundes. Vairāk nekā trīs minūtes latvietis uz ledus pavadīja skaitliskajā mazākumā. Girgensons šajā spēlē trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šī uzvara „Sabres” ļāva pārtraukt astoņu zaudējumu sēriju.

Bufalo vienība NHL Austrumu konferencē ieņem 14. vietu ar 74 punktiem 81 spēlē, kamēr „Senators” ar 64 punktiem ir pēdējā 16. vietā. Abām šīm komandām šosezon atlikušas pa vienai spēlei.

Tikmēr citā mačā Bļugera „Penguins” ar 4:1 pieveica Detroitas „Red Wings”, nodrošinot dalību Stenlija kausa izcīņā.

Bļugers šajā spēlē uz ledus bija astoņas minūtes un deviņas sekundes, no kurām teju divas minūtes spēlēja skaitliskajā mazākumā.  Viņš arī vienreiz meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un pārtvēra vienu pretinieku ripu.

„Penguins” 81 spēlē tikuši pie 99 punktiem, kas pašlaik dod sesto vietu NHL Austrumu konferencē.